107,6 FM

Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego

Internetowa akcja, bardzo realne korzyści. Dołącz!

Ta akcja nie ma organizatorów, powstała spontanicznie na facebooku. Zachęca do tego, by rocznicę Powstania Warszawskiego uczcić honorowym oddaniem krwi. 

- Tak jak 72 lat temu młodzi powstańcy przelali własną krew za wolność ojczyzny, teraz my, w czasach pokoju, uratujmy życie innym, pomóżmy chorym i ofiarom wypadków. Właśnie w wakacje w szpitalach brakuje krwi - tego drogocennego leku, którego nie można zastąpić niczym innym - mówi Bartłomiej Ilcewicz, jeden z pomysłodawców akcji. 

 W ubiegłym roku pod hasłem "Przelej krew w rocznicę Powstania" do punktu honorowego krwiodawstwa zgłosiło się 300 mieszkańców Szczecina. W tym roku akcja zatacza coraz szersze kręgi. Swój udział w niej zgłosiły  już osoby z 10 miast m.in. z Bielska-Białej, Elbląga, Kielc i Warszawy. W tych miastach każdy, kto od 28 lipca do 2 sierpnia zgłosi się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i honorowo odda krew z myślą o warszawskich powstańcach, dostanie pamiątkową wlepkę. 

Osoby zainteresowane akcją i jej upowszechnieniem mogą skontaktować się z Bartłomiejem Ilcewiczem tel. 601856738 i ks. Tomaszem Kancelarczykiem tel. 608752142. 

Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego - Patriotyczne oddawanie krwi!
Patriota Narodowy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama