107,6 FM

Pielgrzymi przybywają do Krakowa

Pielgrzymi z całego świata przyjeżdżają do Krakowa, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Ceremonia otwarcia wraz z uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza odbędzie się we wtorek na krakowskich Błoniach. Od środy w Polsce będzie gościł papież Franciszek.

Światowe Dni Młodzieży odbywają się po raz trzydziesty pierwszy. Według Komitetu Organizacyjnego swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło 356 tys. 294 uczestników ze 187 krajów. Oprócz grup zarejestrowanych organizatorzy spodziewają się wielu osób, które na ŚDM przyjadą spontanicznie; najwięcej na uroczystości z papieżem w Campusie Misericordiae w Brzegach, gdzie może być ok. 1,5 mln ludzi.

Spotkanie młodych w Krakowie odbywa się pod hasłem "Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Poniedziałek i wtorek do południa to dla uczestników ŚDM czas na dojechanie do Krakowa i zakwaterowanie, odebranie tzw. pakietów pielgrzyma.

Światowe Dni Młodzieży powstały z inicjatywy św. Jana Pawła II. Pierwsze wielkie spotkanie papieża z młodzieżą świata odbyło się w 1985 r. w Rzymie. Ostatnie ŚDM to Rio de Janeiro w Brazylii w 2013 roku. Dotychczas odbyło 13 ogólnoświatowych zlotów na różnych kontynentach. Kraków jest 14. miejscem Światowych Dni Młodzieży.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama