107,6 FM

Tornielli: Franciszek wskazał, jaki powinien być Kościół

Franciszek wskazał na Jasnej Górze, jak powinien postępować współczesny Kościół i chrześcijanie – być jak najdalej od żądzy przywilejów i władzy, w tym politycznej oraz autentycznie gotowi do bycia blisko potrzebujących – powiedział KAI włoski watykanista Andrea Tornielli, komentując dzisiejszą wizytę Ojca Świętego w Częstochowie.

Watykanista portalu „Vatican Insider” podkreślił, że nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego w kraju było bardzo ważnym punktem wizyty Franciszka w Polsce, jest to bowiem miejsce stanowiące serce i symbol wiary całego polskiego narodu.

Watykanista podkreślił w rozmowie z KAI przede wszystkim niezwykle ciepłe przyjęcie Ojca Świętego przez pielgrzymów na Jasnej Górze. Podkreślił też, że Franciszek odwołując się do samej Maryi wskazał konkretnie, jaki powinien być Kościół i co to znaczy być chrześcijaninem.

Jak wskazał Tornielli, w swojej homilii Franciszek nie zawarł żadnej sugestii natury politycznej, całe nauczanie oparł na Ewangelii.

„Wiara chrześcijańska to wiara w Boga, który sam uczynił się małym i słabym sługą potrzebujących. Jest to jasna wskazówka, jak powinien postępować współczesny Kościół i wszyscy jego członkowie – powinni być jak najdalej od żądzy przywilejów i władzy, w tym politycznej oraz autentycznie gotowi do bycia blisko potrzebujących, zwłaszcza tych, którzy cierpią” – powiedział KAI Andrea Tornielli.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama