107,6 FM

Papież przyjął Antoniego Macierewicza

- Papież Franciszek, zanim wyruszył w niedzielę na Campus Misericordiae w Brzegach rozmawiał w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich z ministrem obrony Antonim Macierewiczem - poinformował PAP rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Szczegółów rozmowy rzecznik nie ujawnił. Podał jedynie, że była to "dłuższa rozmowa", która odbyła się po hiszpańsku.

PAP dowiedziała się w MON, że w spotkaniu uczestniczyli Macierewicz, wiceszef MON Wojciech Fałkowski (obaj z małżonkami) oraz wiceminister Bartosz Kownacki. Było też kilku żołnierzy reprezentujących cztery rodzaje sił zbrojnych: Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarkę Wojenną i Wojska Specjalne.

W prezencie od MON i żołnierzy Franciszek dostał szopkę krakowską oraz replikę wydanego po łacinie jednego z dzieł Mikołaja Kopernika.

Minister obrony rozmawiał z papieżem po hiszpańsku bez pośrednictwa tłumacza - powiedziało źródło w MON. Prawdopodobnie wśród tematów rozmowy była organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które w niedzielę dobiegają końca.

Według źródła w MON rozmowa z Franciszkiem trwała ok. 30 minut i zaczęła się przed godz. 8.

Telewizje pokazały, jak w niedzielę po godz. 8 Macierewicz z osobami towarzyszącymi opuszczał krakowską kurię. Krótko potem papież Franciszek wyruszył do Brzegów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama