Pielgrzymów z Iraku problemy z odlotem

dodane 02.08.2016 07:22

PAP |

180 Irakijczyków, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży, miało w poniedziałek wieczorem problem z wylotem z Krakowa do swojego kraju - poinformował PAP rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz.

Jak zaznaczył rzecznik, wojewoda małopolski przy wsparciu straży pożarnej zorganizował jedzenie i picie dla pielgrzymów. Wysłał też na lotnisko autokary, które odwiozły ich na nocleg do Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Rzeczniczka Lotniska w Balicach Monika Pabisek poinformowała PAP, że lot ukraińskiego przewoźnika został odwołany. "Samolot nie doleciał do Krakowa; w związku z tym 180 pasażerów zostało na lotnisku; została im udzielona pomoc. Przewoźnik złożył plan lotu na jutrzejszy dzień, czyli na 2 sierpnia" - powiedziała Pabisek.

W kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi są pracownicy departamentu konsularnego MSZ.

"W związku z informacją o problemach w terminowym powrocie do kraju 180 irackich pielgrzymów, które wyniknęły z przełożenia lotu czarterowego przez prywatnego przewoźnika pracownicy departamentu konsularnego MSZ są w kontakcie z miejscowymi służbami wojewódzkimi" - powiedział PAP dyrektor Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rafał Sobczak.

"Pośredniczyliśmy również w kontakcie z irackim konsulem, który podejmuje działania zgodnie w właściwością, oraz z koordynatorem grupy irackich pielgrzymów" - dodał.

Jak zaznaczył Sobczak, na miejscu na lotnisku jest wojewoda małopolski, który zapewnił grupie jedzenie oraz picie; są także zapewnione przez służby wojewody małopolskiego autobusy, które zawiozą pielgrzymów na nocleg.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LOTNICTWO, MSZ, PAP, WYZNANIA, ŚDM2016

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Serena 02.08.2016 09:59
Niezalogowany użytkownik

Ci ludzie sa naszymi goscmi i to chyba normalne, ze nalezy sie o nich zatroszczyc w razie klopotow tym bardziej, ze pochodza z kraju objetego wojna! Nie martw sie, @_Jot, nastepnym razem GN na pewno napisze o spoznieniu twojego samolotu. Ehhh, nie do wiary, jak malostkowi potrafia byc niektorzy "goscinni" rodacy.

Plusów: 0 _Jot 02.08.2016 08:44
Niezalogowany użytkownik Ehhh,

jak czasem lot zostanie odwołany (w końcu na razie na 1 dzień), to nikt w mediach o tym nie wspomina, a z jak z Iraku to już wielka sensacja.

Rozumiałabym, gdyby trzymali już ich dłużej niż 3 dni i powiedzieli, że jednak lotu w ogóle nie będzie ...

wszystkie komentarze >