107,6 FM

Popłynęli po olimpijskie rekordy

Brytyjczyk Adam Peaty został w Rio de Janeiro mistrzem olimpijskim na 100 m stylem klasycznym ustanawiając rekord świata. Rekordy biły też: Amerykanka Kathleen Ledecky na 400 m stylem dowolnym i Szwedka Sarah Sjoestroem na 100 metrów stylem klasycznym.

W pływaniu na dystansie 100 m st. klasycznym medale zdobyli złoty: Adam Peaty (Wielka Brytania) z czasem 57,13; srebrny - Cameron van der Brugh (RPA) brązowy - Cody Miller (USA).

To pierwszy olimpijski medal w karierze 21-letniego Brytyjczyka. Na imprezach rangi mistrzowskiej w tej konkurencji dominuje od dwóch lat.

W Brazylii rekord świata poprawił po raz drugi. Wcześniej dokonał tego w sobotnich eliminacjach.

Popłynęli po olimpijskie rekordy   Adam Peaty (Wielka Brytania) PATRICK B. KRAEMER /PAP/EPA Na 400 metrów stylem dowolnym medalami podzieliły się: złoty - Katie Ledecky (USA); srebrny - Jazmin Carlin (W. Brytania); brązowy - Leah Smith.

Katie Ledecky w finale uzyskała czas 3.56,46. Poprzedni najlepszy rezultat również należał do niej i był o 1,91 s gorszy. Zaledwie 19-letnia Ledecky ma imponującą kolekcję medali. Po olimpijskie złoto sięgnęła pierwszy już cztery lata temu w Londynie, ale na dystansie 800 m kraulem. Indywidualnie stawała też siedem razy na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata.

Popłynęli po olimpijskie rekordy   Katie Ledecky (USA) BERND THISSEN /PAP/EPA Z kolei na 100 metrów stylem motylkowym sytuacja na podium wyglądała następująco: złoto - Sarah Sjoestroem (Szwecja), która w finale uzyskała czas 55,48; srebro - Penny Oleksiak (Kanada); brąz - Dana Vollmer (USA). To pierwszy olimpijski medal w karierze 22-letniej Szwedki. Wcześniej w tej konkurencji dwukrotnie zdobywała tytuł mistrzyni świata.

Popłynęli po olimpijskie rekordy   Sarah Sjoestroem (Szwecja) DEAN LEWIS /PAP/EPA

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama