107,6 FM

Rio: Religia - naturalna sprawa

Olimpiada to świadectwo uznania miejsca religii w sporcie – uważa watykański delegat na igrzyskach.

Ks. prał. Melchor Sanchez de Toca y Alameda wrócił właśnie do Watykanu z Rio. Jako podsekretarz Papieskiej Rady ds. Kultury uczestniczył w inauguracji Igrzysk. Choć Stolica Apostolska nie posiada własnego Komitetu Olimpijskiego, została jednak oficjalnie zaproszona do Rio jako gość honorowy.

Zdaniem ks. Sancheza świat sportu ustawicznie zbliża się do religii, w tym sensie, że uwzględnia rolę wiary w życiu poszczególnych sportowców.

„Praktycznie od Igrzysk Olimpijskich w Londynie zauważyliśmy rosnące zainteresowanie wiarą zawodników i religią w świecie sportu. Unaoczniły to zwłaszcza igrzyska paraolimpijskie w Londynie, gdzie wymiar religijny był już bardzo wyraźnie obecny. W Rio natomiast, w wiosce olimpijskiej, mamy już specjalną przestrzeń dla religii, w wymiarze międzyreligijnym. Kieruje tym ksiądz z archidiecezji Rio, które zapewnia jednak posługi dla różnych religii. Są więc miejsca modlitwy, jedno obok drugiego, podobnie jak na niektórych lotniskach czy w innych miejscach. Wszystko to dlatego, że wiara jest ważnym wymiarem życia sportowców, który być może w przeszłości był ukrywany albo zredukowany do sfery życia osobistego. Teraz natomiast wyrażany jest publicznie w sposób całkiem naturalny” – powiedział ks. Sanchez de Tocy y Alameda.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy