107,6 FM

Biegiem do Pani Fatimskiej

To nietypowe uczczenie święta WNMP. Ale bardzo zdrowe! Inicjatywa integruje młodą parafię w Oleśnicy, która buduje swój kościół na 100. rocznicę objawień fatimskich.

Już po raz 6. we wspólnocie parafialnej NMP Fatimskiej organizowany jest bieg uliczny. Sportowe wydarzenie gromadzi prawie 300 biegaczy z całej Polski. Towarzyszą temu jeszcze rywalizacja sportowa dzieci oraz festyn parafialny.

- Przygotowaliśmy ofertę biegową dla różnych grup wiekowych. Bieg główny także rozdzieliliśmy na 5 km dla kobiet i 10 km dla mężczyzn - mówi proboszcz jedynej w archidiecezji parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, ks. Jan Kudlik.

Oprócz tego przeprowadzona zostanie jeszcze rywalizacja na rolkach i nordic walking. Bieg główny rozpocznie się 15 sierpnia 2016 r. w poniedziałek o godz. 14.15 w Oleśnicy, na placu Fatimskim 1 (dawna ul. Ludwikowska 13) - obok placu budowy świątyni i miejsca festynu. Zgłoszenia przyjmowane będą od zawodników w Biurze Zawodów osobiście od 11:30. Liczba miejsc ograniczona (300).

- Przy tworzeniu się nowej parafii chodziło nam o zorganizowanie spotkania, które będzie służyć integracji lokalnej społeczności. Stad ten trud przy organizacji. Chcemy zespolić naszych parafian - tłumaczy ks. proboszcz z Oleśnicy i dodaje, że już widzi pierwsze efekty - Ludzie czują tę odrębność, że to jest ich wspólnota lokalnego Kościoła, któremu patronuje Fatimska Pani.

Na terenie nowej parafii zamieszkuje ok. 3300 osób. Budowa świątyni trwa od 2007 roku, mieszkańcy pragną uczynić wszystko, by ich dom Boży był gotowy na 100. rocznicę objawień fatimskich (2017 r.). W ostatnim czasie udało się wiele wykonać.

- Obecnie trwają prace przy dachu kościoła i montowane są okna. Chcielibyśmy w tym roku zamknąć budynek w stanie surowym. Czeka nas jeszcze montaż wszystkich instalacji, posadzki i wykończenia - mówi ks. Jan Kudlik i zaprasza serdecznie do Oleśnicy na festyn w święto Wniebowstąpienia NMP.

Szczegółowy regulamin imprezy na stronie parafii www.olesnicafatimska.wordpress.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama