107,6 FM

Hollande w Watykanie

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej potwierdziło, że jutro po południu Papież przyjmie w Watykanie prezydenta Francji. Audiencja będzie miała charakter prywatny.

Strona francuska podkreśla z kolei, że wizyta w Watykanie ma związek z zabójstwem katolickiego księdza w Rouen. Ks. Jacques Hamel został zamordowany przez islamskich terrorystów 26 lipca podczas odprawiania Eucharystii.

Francuska prasa zwraca uwagę na kolejne gesty prezydenta względem Kościoła. Po zamachu w Rouen François Hollande osobiście zadzwonił do Papieża z kondolencjami. Potem wziął udział w pogrzebie ks. Hamela w katedrze w Rouen. Po liturgii wyraził uznanie dla postawy Kościoła po tym wydarzeniu, za to, że potrafi stawić czoła złu i znaleźć słowa, które jednoczą nie tylko katolików. Przy tej okazji Hollande, zadeklarowany ateista i zwolennik skrajnej świeckości państwa, zaszokował dziennikarzy wyznaniem, że on sam został ochrzczony i to w tej właśnie katedrze w Rouen.

Kolejnym gestem prezydenta będzie jego jutrzejsza wizyta w kościele francuskim w Rzymie. Podczas poprzedniej audiencji w Watykanie w 2014 r. Hollande odwiedził jedynie przylegający do kościoła francuski ośrodek kultury, ale ze względu na swe laickie przekonania odmówił wejścia do świątyni. Teraz równie ostentacyjnie i bez żadnego powodu świątynię tę odwiedzi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama