Nowy sondaż TNS - PiS nie daje szans rywalom

dodane 18.08.2016 18:50

PAP |

36 proc. osób deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na PiS, 18 proc. - na PO, 9 proc. - na Kukiz'15, 8 proc. - na Nowoczesną, a 5 proc. na PSL - wynika z sierpniowego badania preferencji partyjnych TNS Polska.

Nowy sondaż TNS - PiS nie daje szans rywalom   Jakub Szymczuk /Foto Gość

PiS i PO uzyskały w tym badaniu dokładnie taki sam wynik, jak w sondażu sprzed miesiąca. W porównaniu z lipcowym badaniem Kukiz'15 odnotował wzrost o 1 punkt proc., co zapewniło ruchowi trzecie miejsce w sondażu.

Nowoczesna, która w lipcu mogła liczyć na 10-proc. poparcie, w sierpniu uzyskała 8 proc.

Na czwartej pozycji uplasowało się PSL z wynikiem 5 proc. Taki wynik zapewniłby Stronnictwu miejsce w Sejmie (przed miesiącem PSL otrzymało 4 proc. - wynik poniżej progu wyborczego).

Pozostałe ugrupowania brane pod uwagę w badaniu nie przekroczyłyby progu wyborczego. Miały one następujące wyniki: SLD - 3 proc., KORWiN - 3 proc., Twój Ruch - 1 proc., Razem - 0 proc.

Spośród osób, które zapowiedziały zamiar wzięcia udziału w wyborach, 17 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazałoby swoje poparcie. Odsetek niezdecydowanych przed miesiącem był taki sam.

Sondaż został przeprowadzony 5-10 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1022 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, SONDAŻ, TNS POLSKA, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 20.08.2016 11:27
Niezalogowany użytkownik narazie mam splacona.Niechetnie wdaje sie w dlugi bo te czy sie chce czy nie trzeba splacic i zadna propaganda tego nie zmieni.Juz raz za dlugi Polske sasiedzi rozebrali.Wtedy tez kolesie Polske rozkradli zadluzajac i oddajac po kawalku tereny za dlugi.I tez krzyczeli,ze sa jdynymi patriotami.Dlatego z niepokojem obserwuje co wyprawia PiS.Pamietam,ze Kaczynski tez uwlaszczyl sie na ogromnym majatku i jak twiedzi juz go nie ma.A wiec jesli ktos taki,bankrut, naprawia Polske to czeka ja zguba.Gdyby Kulczyk byl premierem bylbym raczej spokojny o jej los bo ten przynajmniej majatek wyrwany za bezcen pomnozyl....
Plusów: 0 Gość 19.08.2016 16:30
Niezalogowany użytkownik Krócej niż ty hipotekę
Plusów: 0 Gość 19.08.2016 12:10
Niezalogowany użytkownik cieszy to,ze narod tak ochoczo chce dlugi PiSu placic.A sa one rekordowe i rekordowo rosna.Francja dopiero pare lat temu splacicla dlugi Napoleona ciekawe jak dlugo dlugi Kaczynsiego beda placic Polacy?
Plusów: 1 pihu 18.08.2016 20:41
Niezalogowany użytkownik Dramat

wszystkie komentarze >