107,6 FM

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

Burze, ulewy i gradobicia mogą dziś wystąpić w 10 województwach. W niektórych miejscach może spaść nawet 25 l. wody na metr kwadratowy.

Na gwałtowne załamanie pogody powinni przygotować się mieszkańcy pasa od Warmii i Mazur po Dolny i Górny Śląsk. IMGW wydało ostrzeżenia dla 10 województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Krótkim i intensywnym burzom mogą towarzyszyć silne porywy wiatry (do 90 km/h), gradobicie i intensywne opady deszczu. W niektórych miejscach może spaść nawet 25 l. wody na metr kwadratowy. \

W czasie burz zaleca się nie opuszczać budynków. Wcześniej należy usunąć z balkonów i zewnętrznych parapetów wszelkie przedmioty, które moga być strącone czy porwane przez wiatr i stanowić potencjalne zagrożenie.

Ponadto meteorolodzy wydali ostrzeżenia dotyczące upału. Najgorzej pod tym względem jest w województwach lubelskim, mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Temperatura może tak osiągnąć 32 st. C.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama