107,6 FM

Cel jest ważny

Ponad 200 osób uczestniczyło w X Pielgrzymce Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę.

Razem z młodzieżą Szlakiem Orlich Gniazd pielgrzymowali księża Damian Copek, Bogdan Kania i Marcin Wierzbicki. Po kliku dniach wędrówki w Kaplicy Cudownego Obrazu Eucharystię dla pielgrzymów odprawił bp Adam Wodarczyk.

– Oto wy również dwa dni temu podjęliście ten trud. Zostawiliście wasze sprawy, wasze obowiązki i podjęliście drogę. Drogę, która doprowadziła was do tego miejsca. Z pewnością trzeba się było zmagać z trudami wędrówki – powiedział do młodych.

Biskup Wodarczyk zachęcał do tego, żeby w tej wędrówce, którą podjęli, dopatrywać się wędrówki, która ma wszystkich doprowadzić do celu ostatecznego. – Ważne jest to, aby mieć świadomość, jaki jest cel, w jakim kierunku ja zmierzam, ku czemu podążam – mówił.

W homilii hierarcha, nawiązując do Ewangelii o weselu w Kanie, zachęcał do tego, aby na wzór Maryi wsłuchiwać się w słowo Jezusa, aby okazać posłuszeństwo temu słowu, „nawet jeżeli nie do końca rozumiemy, co Jezus ma nam do powiedzenia”. – Jest więc ta dzisiejsza ewangeliczna przypowieść ważnym drogowskazem w tej wędrówce, która będzie trwała przez całe wasze życie, aby uświadamiać sobie, że Maryja jest obecna w tych różnych, kluczowych momentach waszego życia; że jest matką troskliwą, która pochyla się nad waszym życiem i równocześnie jest tym mądrym wychowawcą, który mówi nam, co mamy zrobić, że mamy swój wzrok skierować na Jezusa i uważnie wsłuchiwać się w Jego słowo – powiedział bp Wodarczyk.

Wśród pątników byli tacy, którzy szli pierwszy raz, ale również i tacy, którzy przemierzają tę trasę po raz kolejny. Pielgrzymi do Częstochowy idą z różnymi intencjami. – Jest to przede wszystkim pielgrzymka dziękczynna. Za dar Światowych Dni Młodzieży, za ten piękny czas wzajemnego ubogacania się – mówi ks. Damian Copek.

– Idziemy z intencją dobrego startu na studiach – mówiły uczestniczki pielgrzymki. – Generalnie idziemy w intencji błogosławieństwa w życiu.

Wśród pątników nie zabrakło sióstr zakonnych. Do Częstochowy na piechotę pielgrzymowały służebniczki oraz boromeuszki.

Była to 10. pielgrzymka młodych archidiecezji katowickiej na Jasną Górę. Jej trasa wiedzie Szlakiem Orlich Gniazd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama