Kobiety przeciw aborcji - i Ty włącz się w akcję

dodane 01.10.2016 09:10

Walczą o życie i chcą pokazać, że czarny protest nie jest głosem wszystkich kobiet. Przeczytaj apel i włącz się w akcję.

Kobiety przeciw aborcji - i Ty włącz się w akcję   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Drodzy!

Człowiek ma godność osoby ludzkiej od początku swojego istnienia. Życie ludzkie wymaga zatem ochrony od chwili poczęcia. W tym kontekście hasło „Nie jestem za aborcją, jestem za wolnym wyborem” jest wewnętrznie sprzeczne – nie można być przeciwnym aborcji i jednocześnie ją wybierać…

Nie zgadzamy się, aby garstka krzykliwych feministek występowała w imieniu kobiet, w nieuzasadniony sposób powołując się na obronę naszych praw. Z niesmakiem odnosimy się do „czarnych protestów” i strajku kobiet, które odmawiając wykonywania wziętych na siebie obowiązków domagają się prawa do zabijania własnych dzieci.

My, kobiety – żony, matki, córki i siostry – które dla wyrażenia naszej kobiecości i zapewnienia sobie bezpieczeństwa nie potrzebujemy mordowania dzieci, mamy prawo do wyrażenia własnej opinii i chcemy, aby nasz głos był usłyszany.

Proszę o nagrywanie krótkich filmów (1-3 minuty), w których będzie następujący przekaz (konieczne pierwsze cztery punkty, kolejne w zależności od sytuacji):

  1. jesteśmy za życiem i popieramy wszelkie starania o zapewnienie pełnej ochrony życia w Polsce
  2. tak jak większość kobiet byłyśmy (jesteśmy) dziś w pracy/ na uczelni; jak zwykle wykonywałyśmy (wykonujemy) swoje obowiązki (zawodowe, domowe, uczelniane etc.)
  3. dziś większość kobiet opowiedziała się przeciwko „czarnym protestom” i za życiem, pracując zawodowo lub w domach
  4. absolutnie nie zgadzamy się, żeby strajkujące panie występowały „w imieniu kobiet”, ponieważ my też jesteśmy kobietami i postrzegamy naszą kobiecość zupełnie inaczej niż te dziś protestujące, nie potrzebujemy mordować, żeby pokazać naszą kobiecość
  5. jest nas tu (ustawionych do nagrania) tylko garstka, ponieważ generalnie nie mamy czasu (i/lub ochoty) żeby lansować się na protestach
  6. z niektórymi z nas są mężowie, ponieważ komplementarność ról kobiety i mężczyzny jest dla nas sprawą zasadniczą, ważniejszą niż pseudostrajki, nie mamy potrzeby odcinać się od męskiej części społeczeństwa

Filmy nie muszą być profesjonalne, można nagrywać telefonem komórkowym. Jeśli jest możliwe nagranie grupy (np. po pracy, w przerwie na lunch) to dobrze, można użyć narracji z pkt 5 (tłumaczy, dlaczego jest nas mało: większość kobiet pracuje).
Można nagrywać wypowiedzi pojedynczych osób.

Filmy udostępniamy w internecie (Facebook, YouTube, Twitter) opatrzone hasztagami:

#KobietyZaZyciem

#PracujeWPoniedzialek

To bardzo ważne! W ten sposób budujemy w sieci poczucie wspólnoty.

Można też robić i publikować zdjęcia, np. z kartką, na której piszemy ww. hasła, lub fotografujemy same napisane hasła – publikacja w sieci również z hasztagami!

Uwaga: film lub link do filmu można przesłać na adres m.owczarska@konfederacjakobiet.pl żeby był udostępniany i promowany na koncie Konfederacji.

Akcję zaczynamy już dzisiaj, nie czekamy do poniedziałku. Już dziś pod hasztagami #KobietyZaZyciem i #PracujeWPoniedzialek publikujemy filmy (w poniedziałek będę pracować), zdjęcia i wszelkie materiały popierające starania o ochronę życia w Polsce.

Małgorzata Owczarska

Konfederacja Kobiet RP

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 21 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Gość 04.10.2016 17:12
Niezalogowany użytkownik Ale ja wcale nie napisalam ze jestem katoliczka. Tu nie o wiare chodzi tylko o czlowieczenstwo. Poprostu uwazam ze to jest mordowanie dziecka ktore jest niewinne i bezbronne. Akurat jestem mama dziecka ktore urodzilo sie chore i po osmiu dniach zmarlo. Bardzo go kocham i ciesze sie ze go poznalam. Ze byl ze mna. To wszystko bylo straszne, cierpienie niewyobrazalne. Ale jednak bylam z nim do konca. I jeszcze jedno, kobiety mowia ciagle o sobie ze ja jestem biedna, ja tego nie zniose, ja tego nie chce. Jak dla mnie za duzo tego ,,ja,,. Trzeba pomyslec o dziecku. Uwazam ze kazdy powinien miec prawo o decydowaniu o sobie ale jednak aborcja to dla mnie dramat i zycze wsxystkim kobietom zeby nigdy nie musialy sie do tego posunac. Pozdrawiam wszystkie kobietki.
Plusów: 0 Gość 04.10.2016 13:25
Niezalogowany użytkownik Czy legalna aborcja jest zagrożeniem dla waszej wiary? Czy boicie się, że przez legalną aborcję stracicie swoich wierzących? W czym leży problem? Jeżeli tak się boicie o zabijanie dzieci, dlaczego nie walczycie na przykład o bezpieczne szczepionki?
Plusów: 0 Eliza 04.10.2016 13:05
Niezalogowany użytkownik Szanuje pani/pana poglad. Prosze sobie uzmyslowic, ze istnieja religie, które zabraniaja jedzenia miesa innego niz halal, ze istnieja religie, które zakazuja transfuzji krwi i jestescie wy, którzy popieracie calkowity zakaz aborcji w najbardziej ekstremalnych przypadkach. Nie jestem za tym, zeby bezmyslne nastolatki robily sobie aborcje raz na 2 miesiace, bo nie maja wystarczajaco oleju w glowie, zeby myslec o skutkach swoich czynów. Nie jestem za rozluznieniem seksualnym nastolatek. Nie uwazam, ze o to tutaj chodzi. Sama tez chce miec dziecko i tez nie wiem czy w ekstremalnym przypadku gwaltu zdecydowalabym sie na aborcje, chyba tak, jednak wiem, ze prawdziwy chrzescijanin aborcji sobie nie zrobi tylko dlatego, ze jest legalna - i bardzo dobrze - wasza wiara was chroni i ja to szanuje. Jednak prosze mi wytlumaczyc dlaczego bedac ateistka nie jestem w stanie zrobic zabiegu, który jest w sprzecznosci z WASZYMY, a nie moimi, przeswiadczeniami? Dlaczego np nie zakazemy tranfuzji kwrii tylko dlatego, ze jedna z kultur jej nie pochwala? Gdzie tu jest poszanowanie religii i kultur? Chcialabym to zrozumiec.
Plusów: 1 Gość 04.10.2016 09:19
Niezalogowany użytkownik Eliza nam nie zagrazasz ale zabijasz dziecko. Mordujesz.... zadne dziecko na to nie zasluguje. Jestem przeciwko aborcji mojej, twojej i innych kobiet.

wszystkie komentarze >