Imigranci w Niemczech. Najnowsze statystyki

dodane 02.10.2016 10:10

PAP |

We wrześniu w Niemczech zarejestrowano około 13 tys. uchodźców ubiegających się o azyl - podało niedzielne wydanie "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Redakcja "FAS" określa sytuację uchodźczą mianem stabilnej.

Imigranci w Niemczech. Najnowsze statystyki   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Od kwietnia miesięczna liczba imigrantów ani razu nie przekroczyła 14 tys. - wynika z danych przekazanych przez Federalny Urząd Migracji i Uchodźców. Niemiecki rząd podawał wcześniej wyższe liczby, w tym 18 tys. w sierpniu. Korekta wynika z usprawnienia systemu komputerowego, co pozwoliło na wyeliminowanie podwójnego, a czasami nawet wielokrotnego rejestrowania jednej osoby.

Zdaniem "FAS" nowe liczby mają duże znaczenie ze względu na apele o ograniczenie napływu imigrantów. Bawarska CSU - jedna z partii tworzących koalicję rządową Angeli Merkel - domaga się ustalenia na poziomie 200 tys. górnej granicy liczby uchodźców, którym można pozwolić na wjazd do Niemiec.

Gdyby przeliczyć stabilną liczbę imigrantów z miesięcy od kwietnia na cały rok, to wyszłaby liczba 162 tys. w całym roku.

Ze względu na dużą liczbę imigrantów, którzy wjechali do Niemiec w dwóch pierwszych miesiącach br. - 118 tys., rzeczywista ich liczba będzie w tym roku wyższa. Do końca września Federalny Urząd Migracji i Uchodźców zarejestrował 210 tys. nowych imigrantów.

Gwałtowny spadek nastąpił dopiero w marcu - po zamknięciu szlaku bałkańskiego i podpisaniu umowy UE-Turcja.

"FAS" przypomina przy okazji, że szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere skorygował w piątek liczbę uchodźców, którzy przekroczyli niemiecką granicę w zeszłym roku. Było ich 890 tys., a nie 1,1 mln, jak dotychczas przyjmowano.

Zdaniem "FAS" nowe dane dotyczące ubiegłorocznej liczby imigrantów potwierdzają prognozę przedstawioną przez MSW już w sierpniu zeszłego roku, czyli jeszcze przed decyzją z początku września o niezamknięciu granicy dla Syryjczyków wędrujących z Węgier przez Austrię do Niemiec. De Maiziere mówił wówczas o 800 tys. uchodźców w ciągu roku. Krytycy Merkel twierdzą, że decyzja o otwarciu niemieckiej granicy została odebrana jako "zaproszenie", które spowodowało falę wyjazdów z Bliskiego Wschodu do Europy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IMIGRACJA, NIEMCY, PAP, UCHODŹCY

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Na saksach 02.10.2016 10:24
Niezalogowany użytkownik Dlaczego pojęcia imigranci i uchodźcy używane są zamiennie? To nie to samo? Tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Wikary z mojej parafii pracuje od roku w Niemczech. Nie jest uchodźcą, lecz imigrantem.

wszystkie komentarze >