Pięciu policjantów rannych po "czarnym proteście"

dodane 04.10.2016 09:36

PAP |

Pięciu policjantów, obrzuconych kamieniami, racami i petardami, zostało rannych w poniedziałek w centrum Poznania. To efekt zdarzenia, który miał miejsce po zakończonym "czarnym proteście"; zatrzymano trzy osoby.

Pięciu policjantów rannych po "czarnym proteście"   PAP/Jakub Kaczmarczyk Czarny protest w Poznaniu

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, jeden z rannych funkcjonariuszy jest po zabiegu chirurgicznym twarzy. Zatrzymane osoby w ciągu dnia usłyszą zarzuty.

W stolicy Wielkopolski, podobnie jak w innych miastach kraju, odbyła się w poniedziałek manifestacja przeciwników zaostrzania przepisów dotyczących aborcji. W Poznaniu, po zakończeniu zgromadzenia, część jego uczestników przeszła z placu, na którym odbywał się "czarny protest", w okolice biura posłów PiS.

Jak powiedział PAP Borowiak, grupa osób - niczym nie sprowokowana - obrzuciła tam policjantów stojących na chodniku i w bramie kamieniami, racami i petardami.

"Rannych zostało pięciu funkcjonariuszy. Jeden z poranioną twarzą jest po zabiegu chirurgicznym. Drugiemu raca poparzyła kark. Pozostali mają drobniejsze obrażenia. Zatrzymane są trzy osoby: kobieta i dwóch mężczyzn" - powiedział Borowiak.

Rzecznik dodał, że w celu przywrócenia porządku konieczna była policyjna interwencja. Użyty został ręczny miotacz pieprzowy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, PAP, POZNAŃ, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 aaa 05.10.2016 09:26
Niezalogowany użytkownik przypominanie znanych faktów i braku reakcji nie ma nic wspólnego z jątrzeniem, widać nie tylko nie wyrzucili z policji, jeszcze opłacają na forach posterunkowych biorących każdorazowo mundurowych w obronę
Plusów: 2 Gość 04.10.2016 18:54
Niezalogowany użytkownik Jeśli maluczki jest naprawdę ksiēdzem to jestem w szoku tym poziomem nienawiści
Plusów: 1 Gość 04.10.2016 15:48
Niezalogowany użytkownik Ho ho, za komuny były takie same prowokacje, stare numery
Plusów: 1 zyg 04.10.2016 15:37
Niezalogowany użytkownik @Maluczki - proponuje księdzu przed wypisywanie takich uszczypliwych komentarzy zapoznac się z wypowiedzią rzecznika prasowego policji na temat tych wydarzeń. Gdzie znależć - w inernecie - celowo nie podaję zródeł aby nie reklamować tych czy innych portali. Jątrzenie i szerzenie nienawiści nie jest tym za co umarł Jezus na krzyżu.

wszystkie komentarze >

Reklama