Abp Hoser o głosowaniu ws. ochrony życia: PiS traci zaufanie i wiarygodność

dodane 07.10.2016 09:24

salve tv/ lk

Czy katolik może poprzeć ugrupowanie polityczne, które odrzuca projekt ustawy o zakazie aborcji?

Abp Hoser o głosowaniu ws. ochrony życia: PiS traci zaufanie i wiarygodność   salve tv Abp Hoser

Czy katolik może poprzeć ugrupowanie polityczne, które odrzuca projekt ustawy o zakazie aborcji? Czy posłowie wykazali się tchórzostwem, czy hipokryzją? Czy politycy, którzy zagłosowali za odrzuceniem propozycji "Stop aborcji" popełnili grzech?

Abp Henryk Hoser, biskup diecezji warszawsko - praskiej rozmawiał z Magdą Korzeniewską w programie "Temat Dnia" na kanale Salve TV o odrzuceniu projektu Ordo Iuris  ws. aborcji przez sejm. Zaznaczył, że w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość, które ma większość sejmową, traci wiarygodność i zaufanie wyborców.  

Abp Hoser podkreślił również dramatyczną sytuację kobiety, która rozważa aborcję. Na jej decyzję często wpływa starsze pokolenie (rodzice i teściowie), które pamięta jeszcze "aborcję na życzenie". Zauważył także, że lekarze często wyolbrzymiają problemy rozwijającego się dziecka i szybko namawiają kobiety do aborcji. "Aborcja to jedyne morderstwo popełnione wewnątrz kobiety" - powiedział abp Hoser.

Poniżej: cały wywiad z abp Hoserem.

 

Salve TV Abp Hoser o głosowaniu ws. ochrony życia: PiS traci zaufanie i wiarygodność

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, ABP HOSER, PIS

Przeczytaj komentarze | 60 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 13.10.2016 13:39
Niezalogowany użytkownik Takimi insynuacjami łatwo skrzywdzić . Jakie są do tego podstawy? Artykuł w prasie, czy coś więcej?. Sądzę, że bardzo łatwo wypowiadają się o odpowiedzialności osoby, które same nie mają z nią do czynienia w życiu zawodowym zbyt wiele.
Plusów: 0 Gość 13.10.2016 13:23
Niezalogowany użytkownik Dodam jeszcze, że poglądy mam zbieżne z P. Kucharczykiem (felieton z dzisiejszego dnia).
Plusów: 0 Gość 13.10.2016 13:17
Niezalogowany użytkownik Przynajmniej było wiadomo, na kogo nie głosować.
Plusów: 0 Gość 13.10.2016 12:01
Niezalogowany użytkownik Opozycja bardziej wiarygodna bo chce mordować dzieci nienarodzone? Wiarygodność jest cnotą. Co mi z wiarygodności mordercy, który zapowiedział i rzeczywiście zabił. Hitler też był wiarygodny bo zapowiedział holokaust w swojej książce Mein Kampf i go wykonał.

wszystkie komentarze >

Reklama