Piosenkarz laureatem literackiego Nobla

dodane 13.10.2016 13:08

PAP |

Amerykanin Bob Dylan został laureatem tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni" - ogłosiła w czwartek Akademia Szwedzka.

Nagroda, którą otrzyma Dylan - piosenkarz, autor tekstów, pisarz i poeta - warta jest 8 milionów koron szwedzkich, czyli ponad 927 tys. dolarów.

Przeczytaj nasz komentarz:

Post Productions Bob Dylan - Like a Rolling Stone

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, LITERATURA, NOBEL, PAP, PILNA, SZWECJA

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 14.10.2016 12:57
Niezalogowany użytkownik "Świetnie się stało: kiedyś zaskorupiałe mieszczaństwo nie było w stanie pojąc wartości muzyki Beatlesów ... " -- Co za język, jaka logika, jak subtelna argumentacja! Tak, nie ma co przywalić lewicowym zwyczajem "zaskorupionemu mieszczaństwu", no i koniecznie trzeba dodać, że mieszczaństwo nie było w stanie pojąć - ach ci marksiści z lat 30tych ub. w. Tak, i "poezja" Beatlesów jest taka wspaniała, bo jest i kropka. Przymknijmy za to oko na promocję hinduizmu i okultyzmu, chociaż to jest chyba jedyna "wartość" tej poezji.
Plusów: 0 Gość 14.10.2016 11:19
Niezalogowany użytkownik Ależ "Dylan" nawet nie umie śpiewać, tylko mówi, a jego teksty to średniej klasy ballady. Co zrobić, swoi rozdają nagrodę swoim. Przypomina mi się jego odpowiedź na pytanie, jak to zrobił, że wciąż jest w show biznesie (w domyśle, nie komponuje niczego nowego, i właściwie niewiele robi. Na to "Dylan" miał odpowiedzieć, że on dotrzymuje swojej strony zobowiązań. Nie dodał tylko jakich i wobec kogo, ale to miało być jasne dla wtajemniczonych.

Po pokojowej nagrodzie Nobla dla Obamy, chyba już wszystkiego można się spodziewać. Dla przypomnienia, Obama dostał nagrodę zanim jeszcze został prezydentem, za gigantyczne znaczenie dla pokoju. A potem była i jest wojna w Syrii, w Libii, i w tylu innych miejscach. Kto by tam jednak zważał na takie "szczegóły". Ehhh!
Plusów: 0 kwazar 14.10.2016 08:46
Niezalogowany użytkownik Następna dla Maleńczuka, albo Marysi Peszek.
Plusów: 2 Gość 14.10.2016 08:43
Niezalogowany użytkownik Ten nobel to jakaś kolejna lewacka kpina. Nobel do likwidacji.

wszystkie komentarze >