Będzie podatek od słodyczy

dodane 14.10.2016 07:45

PAP |

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie tzw. podatku cukrowego - pisze "Nasz Dziennik".

Będzie podatek od słodyczy   Jakub Szymczuk /Foto Gość Rząd rozważa wprowadzenie podatku cukrowego

Miałyby go płacić firmy, które wytwarzają produkty żywieniowe zawierające zbyt duże ilości cukru. "Prawdopodobnie będziemy musieli się nad tym zastanowić. Jeszcze ministerstwo nad tym nie pracuje, ale być może powinno się tym zająć" - tłumaczy wiceminister Jarosław Pinkas. Z nowej daniny ma zostać finansowane leczenie pacjentów z chorobami krążenia. W Polsce to wciąż poważny problem. A będzie jeszcze gorzej.

Liczba zachorowań na choroby układu krążenia wzrośnie w ciągu najbliższych lat prawie o 40 procent - ostrzegają eksperci.

Z powodu chorób układu krążenia rocznie umiera ok. 200 tys. osób. Wskaźniki śmiertelności są w Polsce dwukrotnie wyższe niż w innych krajach UE. Na choroby te umierają głównie osoby po 60. roku życia. "Chociaż w ciągu ostatnich 25 lat umieralność z powodu tych chorób zmalała, to jednak są one wciąż, obok nowotworów, główną przyczyną zgonów. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 30-40 lat liczba hospitalizacji z powodu chorób układu krążenia wzrośnie aż o 38 procent" - przestrzega prof. Piotr Jankowski, przewodniczący Komisji Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NASZ DZIENNIK, PAP, PRZEGLĄD PRASY, ZDROWIE

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 staho 16.10.2016 17:21
Rząd zadba o moje zdrowie. Jaki ten rząd dobry, jaki szlachetny! I jaki bezinteresowny! A nie, chyba nie bezinteresowny.. :-(
Plusów: 0 Gość 15.10.2016 09:50
Niezalogowany użytkownik Kolejny podatek... Jak widać trzeba sfinansować 500+ bo socjalizm kosztuje. Zapewnie odbije się to na polskich przesiębiorcach. Podwyższanie podatków nie jest dobrym rozwiązaniem, bo niszczy to gospodarkę.
Plusów: 1 Czytelnik 14.10.2016 20:57
Niezalogowany użytkownik Cukier (ten naturalny - sacharoza) to nie problem. Problem to np.: syrop glukozowo-fruktozowy; syntetyczne: konserwanty, aromaty i barwniki; liberalne przepisy dotyczące obowiązku znakowania żywności GMO itp.
Plusów: 0 Gość 14.10.2016 12:17
Niezalogowany użytkownik Świetny pomysł! Słodycze pewnie zdrożeją - będę mieć motywację, żeby więcej robić dzieciom sama. Ja popieram, panie ministrze! Niechże ministerstwo jednak zacznie nad tym pracować.

wszystkie komentarze >