Francja: W ataku na dom spokojnej starości dla zakonników zginęła pracownica

dodane 25.11.2016 10:02

PAP |

Kobieta zamordowana bronią białą w napadzie na dom spokojnej starości dla zakonnic i zakonników w Montferrier-sur-Lez na południu Francji była pracownicą ośrodka, a nie siostrą zakonną - podała w piątek AFP. Sprawca wciąż jest poszukiwany.

Francja: W ataku na dom spokojnej starości dla zakonników zginęła pracownica   EPA/ALEXANDRE DINOU /PAP Służby przed domem spokojnej starości dla zakonnic i zakonników w Montferrier-sur-Lez.

W czwartek ok. godz. 22 uzbrojony napastnik w kominiarce wtargnął do pensjonatu. Według źródeł bliskich śledztwu miał przy sobie nóż i strzelbę, tzw. obrzyn.

"Ok. godz. 22 pracownica tego domu spokojnej starości skontaktowała się z żandarmami, mówiąc, że została zaatakowana przez mężczyznę" - wyjaśnił prokurator Montpellier Christophe Barret. Gdy żandarmi odnaleźli tę kobietę, była "w szoku, ale cała i zdrowa" - dodał. Według niektórych źródeł była to dozorczyni.

Napastnik śmiertelnie dźgnął bronią białą inną kobietę, również pracownicę ośrodka - tłumaczyło w rozmowie AFP źródło zbliżone do sprawy.

Nieznane są motywy działania sprawcy.

W domu spokojnej starości w Montferrier-sur-Lez mieszka ok. 60 zakonników i zakonnic w podeszłym wieku. Jak oświadczył prokurator Montpellier Christophe Barret, żaden z pensjonariuszy ośrodka nie został ranny czy zaatakowany. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DOCHODZENIE, FRANCJA, PAP, POLICJA, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Benedykt 25.11.2016 11:44
Niezalogowany użytkownik Europę czeka Boża kara! Módlmy się codziennie na Różańcu Świętym! Polecam wspaniały wykład, który pozwolił mi zrozumieć, w jak tragicznej sytuacji jesteśmy i jak bardzo potrzebujemy teraz modliwy: https://www.youtube.com/watch?v=vpFVTwukreg
Plusów: 2 trydentina 25.11.2016 10:45
Niezalogowany użytkownik dziwne, wydaje mi się że zakonnicy powinni mieszkać w klasztorze..może to złe tlumaczenie tekstu??
Plusów: 3 smutna 25.11.2016 10:30
Niezalogowany użytkownik Co to jest dom starości dla zakonników? To starzy zakonnicy nie mieszają w swoich klasztorach?

wszystkie komentarze >