Album z tatuażami o tematyce religijnej

dodane 01.12.2016 12:26

KAI |

Franciszek napisał wstęp do albumu pt. „Cristo dentro” (Chrystus w zamknięciu) o tatuażach o tematyce religijnej w świecie więziennym. Autorem fotografii wydanych przez bolońską oficynę "Castel Bolognese" jest Pina Rampolli. Publikacji towarzyszą świadectwa więźniów.

„Drodzy przyjaciele, święty Piotr i święty Paweł, założyciele Kościoła w Rzymie, którego jestem Biskupem, doświadczyli więzienia. Byli więźniami. Za każdym razem, kiedy przekraczam bramę więzienia, patrząc na twarze osób, które spotykam, myślę zawsze: dlaczego oni, a nie ja? Wszyscy jesteśmy grzesznikami, potrzebujemy miłosierdzia Bożego, które podnosi nas na duchu, przebacza nam i daje nadzieję. Dziękuję za dar tej książki. Ściskam was, jestem z wami, jesteście w moim sercu, błogosławię was, modlę się za was i za wasze rodziny. Proszę was o modlitwę za mnie” - napisał Franciszek.

W albumie pod redakcją Franceski Sadowskiej i Eugenia Nembriniego opublikowanym w ostatnich dniach we Włoszech zamieszczono m.in. fotografie więźniów, którzy na plecach lub klatce piersiowej mają wytatuowane krzyże lub wizerunki Maryi.

Na początku listopada w ramach obchodów Jubileuszu Miłosierdzia odbyła się w Watykanie pielgrzymka więźniów. Franciszek odprawił dla ok. tysiąca osadzonych i byłych więźniów Mszę św. w bazylice św. Piotra. Papież zachęcał ich do życia nadzieją na możliwość przemiany życia i wezwał by dążyli do osiągnięcia prawdziwej wolności oraz by ufali w możliwość przebaczenia win i powierzyli się Bożemu miłosierdziu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TATUAŻ, TATUAŻ DLA JEZUSA

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Niefanatyk 02.12.2016 11:06
Niezalogowany użytkownik https://youtu.be/9Q16lMov0cc Ojciec Adam Szustak wyjaśnia jak należy traktować tatuaże.
Plusów: 0 Gość 02.12.2016 09:12
Niezalogowany użytkownik http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,27282,ks-wegrzyniak-o-tym-czy-tatuaz-jest-grzechem.html
Plusów: 1 Gość 02.12.2016 07:44
Niezalogowany użytkownik Ja za to proponuję poczyrać komentarz jakiegoś biblisty, który tłumaczy słowa Starego Testamentu mówiące o tatuażach. Np. Ks. Wojciech Węgrzyniak biblista krakowski o tym mówił, że słowa Pisma Świętego NIE potępiają samego znawiska tatułowania ciała. Trzeba patrzeć na kontekst a nie wyrywać zdania. Biblia wypowiada się negatywnie o zjawisku wykonywania tatuaży majcych zwizek z kultem poganskim.
Plusów: 0 Gość 02.12.2016 06:26
Niezalogowany użytkownik tatuaże u Koptów http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/na-naszych/item/1299-tatuaze-dla-jezusa

wszystkie komentarze >

Reklama