107,6 FM

Siedmiu Polaków wystartuje w Oberstdorfie

Siedmiu Polaków wystartuje w piątek w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W kwalifikacjach Kamil Stoch był drugi, a Maciej Kot - piąty. Ponadto wystąpią: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Jan Ziobro.

Biało-czerwoni w komplecie przeszli przez czwartkowe kwalifikacje, a Stoch i Kot zaimponowali formą. Stoch, który z powodu przeziębienia nie startował kilka dni temu w mistrzostwach Polski w Zakopanem, oddał drugi najdłuższy skok - 137,5 m, a wcześniej był najlepszy na jednym z treningów. Kwalifikacje wygrał Norweg Daniel Andre Tande - 139 m.

W konkursach Turnieju Czterech Skoczni obowiązuje w pierwszej serii system pucharowy - zawodnicy startują w parach, a przegrany odpada, z wyjątkiem pięciu tzw. lucky loserów z najwyższymi notami.

Rywalem Stocha będzie 49. w kwalifikacjach Norweg Anders Fannemel. Kot zmierzy się z Finem Jarkko Maeaettae (46.), Hula (25.) z Norwegiem Andreasem Stjernenem (26.), Kubacki (28.) z Rosjaninem Jewgienijem Klimowem (23.), Murańka (30.) ze Słoweńcem Cene Prevcem (20.), a Żyła (15.) z Ziobrą (34.).

Zawody w Oberstdorfie rozpoczną się o godz. 16.45. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy