Ełk: Policja zatrzymała kilka osób atakujących radiowozy

dodane 01.01.2017 16:47

PAP |

W Ełku (warmińsko-mazurskie) policja zatrzymała w niedzielę kilka osób, które rzucały w stronę radiowozów kamieniami, butelkami i petardami. Stało się to po tym, jak tłum mieszkańców zebrał się przed lokalem, gdzie w noc sylwestrową zginął 21-latek.

Ełk: Policja zatrzymała kilka osób atakujących radiowozy   Tomasz Waszczuk /PAP Policja w pobliżu baru Kebab Prince, przed którym w noc sylwestrową zginął, ugodzony nożem 21-letni mieszkaniec Ełku

Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji powiedział PAP, że w tłumie, liczącym od 200 do 300 osób, gromadzącym się w śródmieściu przed lokalem gastronomicznym, było kilkadziesiąt osób zachowujących się agresywnie.

Policjanci wezwali te osoby do zachowania spokoju, jednak w stronę radiowozów i lokalu rzucane były kamienie, butelki, petardy, wybite zostały szyby. Oddział policjantów odgrodził kordonem agresywnych ludzi. Zatrzymano kilka osób - podał Jackowski.

Policja wyłączyła z ruchu fragment ulicy, przy której stał tłum. Na miejscu są funkcjonariusze w Ełku i oddziałów prewencji z Olsztyna, którzy kontrolują sytuację.

Prokuratura Rejonowa w Ełku prowadzi postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci w noc sylwestrową 21-letniego mężczyzny. W sobotę około godziny 23 przed jednym z lokali fast food w Ełku doszło do awantury. Brali w niej udział zarówno obcokrajowcy, jak i Polacy. Zginął 21-latek.

Mężczyzna miał dwie rany kłute, prawdopodobnie od noża. W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok, by ustalić przyczynę śmierci.

Policja zatrzymała po tym zdarzeniu 4 mężczyzn, wśród nich cudzoziemców; dla dobra śledztwa nie ujawnia na razie ich narodowości. Zatrzymani byli trzeźwi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EŁK, PAP, PRZESTĘPCZOŚĆ, ZAMIESZKI, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 6 Andrzej 01.01.2017 18:44
Niezalogowany użytkownik Ciekawe jakiej to narodowości obcokrajowcy dźgają nożami pod kebabem. Stawiam na Kanadyjczyków, ew. obywateli Islandii. Ale co ja tam wiem, może to byli Japończycy. No bo przecież nie śniadolicy książęta z baśni 1001 nocy.
Plusów: 3 inti 01.01.2017 17:44
Niezalogowany użytkownik Ale...co oni robili w Ełku ? Zrozumiałbym gdyby Wwa, Kraków czy inne turystyczne miasto, ale Ełk to nie jest najpopularniejszy cel obcokrajowców...Pomodlę się za tego faceta.
Plusów: 5 Gość 2 01.01.2017 17:10
Niezalogowany użytkownik obcokrajowcy - dla dobra śledztwa?

wszystkie komentarze >

Reklama