MON doinwestuje budowę i remonty dróg lokalnych

dodane 03.01.2017 06:51

PAP |

Drogi lokalne i wewnętrzne trafią na listę tras ważnych dla obronności kraju. Dzięki temu MON może doinwestować ich budowę czy remont - pisze "Puls Biznesu".

MON doinwestuje budowę i remonty dróg lokalnych   Krzysztof Gilewicz /Foto Gość

Autostrady, ekspresówki oraz część dróg wojewódzkich to trasy ważne dla bezpieczeństwa państwa. Wkrótce sieć militarnych dróg może jeszcze się zwiększyć. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) opracowało projekt ustawy dotyczący włączenia na listę tras mających znaczenie obronne także odcinków dróg lokalnych i wewnętrznych. Został on zgłoszony w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. "Proponowane zmiany umożliwiają zaliczenie wszystkich kategorii dróg publicznych i wewnętrznych, lub ich odcinków, do dróg o znaczeniu obronnym" - napisano w wykazie prac rządowych.

Wykaz tras ważnych dla armii zostanie uzgodniony przez MIB z Ministerstwem Obrony Narodowej (MON) i wpisany do zarządzenia, którego treść nie będzie jawna. Właściciele i zarządcy nieruchomości, na których są lub mają powstać "militarne drogi", będą musieli je udostępnić wojsku lub budowlańcom. "Zarządca terenu (...) właściciel terenu, na którym zlokalizowana jest droga wewnętrzna (lub jej odcinek) wskazana w wykazie dróg o znaczeniu obronnym jest obowiązany do jej udostępnienia w celu budowy, przebudowy, remontu lub przejazdu pojazdów w celach obronności i bezpieczeństwa państwa" - napisano w założeniach MIB.

Urzędnicy resortu twierdzą, że celem zmian jest usprawnienie inwestycji "na drogach objętych potrzebami obronnymi".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "PULS BIZNESU", OBRONNOŚĆ, PAP, PRAWO, PRZEGLĄD PRASY, TRANSPORT

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 kierowca 03.01.2017 13:44
Niezalogowany użytkownik niech zaczną od wybudowania wyjazdu z Krakowa do Kielc bo tam jeszcze za 20 lat nic się nie zdarzy
Plusów: 0 Gość 03.01.2017 11:45
Niezalogowany użytkownik A czy to nie ten sam budżet. Może lepiej budową dróg zajmuje się jeden podmiot - wyspecjalizowany, a MON zajmuje się sprawami obronności.

wszystkie komentarze >

Reklama