Schetyna: Państwo nie ma budżetu

dodane 11.01.2017 18:50

PAP |

Państwo polskie nie ma budżetu, wszyscy, którzy byli przy tym procederze biorą za to odpowiedzialność - powiedział w środę późnym popołudniem szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział też, że posłowie Platformy pozostaną na sali posiedzeń Sejmu.

Schetyna: Państwo nie ma budżetu   Tomasz Gołąb /Foto Gość Grzegorz Schetyna

W środę Senat przyjął bez poprawek budżet na 2017 r. Ustawa trafi teraz do prezydenta Andrzeja Dudy. W głosowaniu nie wzięli udziału senatorowie PO, którzy uważają, że budżet został w grudniu 2016 r. nielegalnie uchwalony przez Sejm.

"Chcę powiedzieć po tym głosowaniu i po tym, co stało się w Senacie, że państwo polskie nie ma budżetu. Uważamy, że ten budżet jest przegłosowany wadliwie przez nielegalne posiedzenie klubu PiS-u, które zostało przekształcone w plenarną sesję Sejmu" - mówił Schetyna dziennikarzom w Sejmie, nawiązując do głosowania 16 grudnia 2016 r.

"Uważamy, że ci wszyscy, którzy byli przy tym procederze, składali podpisy, wnioski, dzisiaj biorą za to odpowiedzialność, także - bardzo wyraźnie chcę to powiedzieć - pan prezydent (Andrzej) Duda, jeżeli podpisze ten budżet" - dodał Schetyna.

Odnosząc się do sytuacji w Sejmie, Schetyna powiedział, że nie doszło do przełomu. "My nie zmieniamy decyzji. Zostajemy na sali plenarnej Sejmu i będziemy czekać na powrót do 33. posiedzenia. Do zaakceptowania wcześniejszego ustalenia, że dziennikarze bez żadnych warunków wstępnych, na zasadach poprzednich wracają do Sejmu i na to żebyśmy przegłosowywali poprawki budżetowe" - powiedział szef PO.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PO, SCHETYNA, SEJM

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość M 12.01.2017 00:32
Niezalogowany użytkownik "Mówimy dzisiaj, że ktoś zrobił coś albo uzyskał coś „prawem kaduka”, jeśli zrobił to czy uzyskał bezprawnie, bezpodstawnie, bez uzasadnienia, bez podania przyczyn, prawem silniejszego, nielegalnie". To przykry obrazek i świadomość, że niezależnie jak głośno i z jak poważną miną głosić "prawdę", że 2+2=5 to udowodnienie legalności dokumentu uważanego przez większość parlamentarną za ustawę budżetową będzie awykonalne. Nie ma już Państwa. Zostało państwo PiS.
Plusów: 1 Gość 11.01.2017 23:43
Niezalogowany użytkownik "Schudł, sczerniał, lecz dziwnie NIE wyszlachetniał...." Asystentura u Frasyniuka to nie nauka dyplomacji , jak widać na obrazku :)
Plusów: 2 Awa 11.01.2017 21:20
Czy pan Schetyna weźmie dietę poselską oraz te na prowadzenie biura?
Plusów: 4 Gość 11.01.2017 21:18
Niezalogowany użytkownik Ja bym sie ze Schetyną na rozum nie zamienił

wszystkie komentarze >