Prezydent Duda pogratulował Stochowi

dodane 15.01.2017 19:22

PAP |

Prezydent RP Andrzej Duda osobiście wręczył nagrodę i pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Na Twitterze zażartował, że nie nudzą go sukcesy dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi.

Prezydent Duda pogratulował Stochowi   Andrzej Grygiel/PAP Od lewej: Norweg Daniel Andre Tande - 2. miejsce, Polak Kamil Stoch - 1. miejsce, prezydent RP Andrzej Duda i Słoweniec Domen Prevc - 3. miejsce, podczas ceremonii dekoracji zwycięzców po zakończeniu drugiego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich, 15 bm. w Wiśle.

"Kamil Stoch znowu najlepszy! Ale jakoś mnie to nie nudzi;-) Przeciwnie, znów wielka radość! Podziękowania dla całej Ekipy i Organizatorów!" - napisał prezydent RP na Twitterze.

W wywiadzie dla TVP prezydent Duda przyznał, że przeżywał na skoczni bardzo duże emocje.

"Przed chwilą pan Kamil mówił, że trochę loterii dzisiaj było, dlatego, że wiatr podwiewał dość niespodziewanie. Może na dole skoczni nie było tego czuć, ale podobno na górze tak. Ja mówię: +panie Kamilu, szczęście sprzyja lepszym+. Tak to jest w sporcie. Ogromnie wszyscy się cieszymy" - powiedział.

Prezydent wspomniał, że serce mu zadrżało po bardzo dobrych skokach Norwega Daniela-Andre Tandego i Słoweńca Domena Prevca.

"Ale - jak widać - Kamil jest teraz bezkonkurencyjny. Ten pierwszy skok był wspaniały. Zdecydowanie przeskoczył wszystkich i to dało mu dodatkowe punkty przewagi. W drugim skoku było troszeczkę gorzej, bo warunki były zmienne, ale - jak widać - wszystko się pięknie udało i mamy wielką radość" - dodał.

Prezydent Duda zaprosił też wszystkich kibiców do Zakopanego, gdzie w następny weekend odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata - drużynowy i indywidualny.

Stoch odniósł w niedzielę trzecie z rzędu zwycięstwo w konkursie zaliczanym do Pucharu Świata. 6 stycznia w Bischofshofen triumfował w ostatnich zawodach oraz w całym Turnieju Czterech Skoczni, natomiast w Wiśle zwyciężył zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, NARCIARSTWO, PAP, PREZYDENT, PREZYDENT RP, , SKOKI, SKOKI NARCIARSKIE, SPORTY ZIMOWE, STOCH, WISŁA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 16.01.2017 12:07
Niezalogowany użytkownik Nie da się Was nie lubić. News że Duda pogratulował Stochowi. No, niesamowicie ważne. Że Polacy uzbierali wczoraj znowu - jak co roku - kilkadziesiąt milionów dla służby zdrowia - to betka, nie warto o tym pisać. Wy, ten LEPSZY sort, macie jednak specyficzne priorytety...
Plusów: 1 Gość 15.01.2017 22:53
Niezalogowany użytkownik Prezydent lansuje się wśród skoczków natomiast Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się dziś w Szczecinie z zachodniopomorskimi działaczami partii. W trakcie spotkania mówił m.in. o powstaniu specjalnych struktur regionalnych do wyborów samorządowych. WYDARZENIE BYŁO ZAMKNIĘTE DLA MEDIÓW !
Plusów: 3 MarianNowak 15.01.2017 21:41
Prezydent Duda, również powinien pogratulować Owsiakowi, za to, że znów jak co roku dołoży kilkadziesiąt mln zł na zakup cennej inrastruktury medycznej w polskich szpitalach klepiących biedę.

wszystkie komentarze >