107,6 FM

Panewniki kolejny raz pomagają Syrii

Minęło 5 miesięcy od przyjęcia rodziny syryjskiej przez franciszkanów z Panewnik. Teraz zakonnicy chcą wesprzeć ich krewnych, którzy zostali w Aleppo.

O syryjskiej rodzinie Faheda, Rity i Eliasza mieszkającej w Katowicach-Panewnikach pisaliśmy już we wrześniu. O trudnej drodze, jaką przebyła rodzina, i jej nowym życiu w Polsce można przeczytać w naszym reportażu „Jestem z Aleppo”.

Rodzina Syryjczyków najpierw znalazła schronienie w Gubinie, później przyjęli ją ojcowie franciszkanie z Panewnik. Na tym jednak nie kończy się działanie zakonników z Katowic. W ramach akcji Caritas Polska „Rodzina – Rodzinie”, polegającej na pomocy konkretnym osobom w Syrii, Zakon Braci Mniejszych postanowił wesprzeć krewnych Eliasza, którzy wciąż pozostają w Syrii.

Jak informują franciszkanie, zbiórka pieniędzy dla najbliższych Eliasza mieszkających w Aleppo: jego rodziców i sióstr z rodzicami odbędzie się wkrótce przed kościołem. Pieniądze na ten cel można także wpłacać na konto parafii z dopiskiem: „Dla rodziny z Syrii”.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama