107,6 FM

PŚ w skokach - Piotr Żyła w czołówce cyklu Raw Air

Austriak Stefan Kraft jest liderem cyklu Raw Air przed wtorkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich na Lysgardsbakken w norweskim Lillehammer. Po poniedziałkowym prologu w czołówce, na 4. miejscu, plasuje się Piotr Żyła.

Polscy kibice pamiętają jeszcze doskonale wyniki konkursu z 11 grudnia 2016 roku, gdy Kamil Stoch wygrał zawody, a Maciej Kot był drugi. Było to 16. zwycięstwo dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi w zawodach PŚ. Na ten triumf czekał niemal dwa lata, od 30 stycznia 2015.

Przed drugim konkursem indywidualnym norweskiego cyklu Stoch ma już w dorobku 21. pucharowych wygranych, ale ostatnie zwycięstwo odniósł 12 lutego w Sapporo. O kolejny sukces w Lillehammer będzie bardzo trudno, bowiem poniedziałkowe kwalifikacje były dla lidera polskiej ekipy wybitnie nieudane.

W poniedziałkowym prologu w ekipie trenera Stefana Horngachera najlepiej wypadł Piotr Żyła, plasując się na 10. pozycji. Stoch był dopiero 25.

Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler, drugi był Niemiec Richard Freitag, a trzeci Austriak Stefan Kraft, lider Pucharu Świata.

W klasyfikacji generalnej Raw Air (po 6 z 16 skoków) prowadzi Kraft przed Niemcami Andreasem Wellingerem i Markusem Eisenbichlerem. Zajmujący 4. miejsce Piotr Żyła ma ponad 50 pkt straty do lidera, a Stoch plasuje się na 15. pozycji i ma na koncie trochę ponad 100 pkt mniej od Krafta.

We wtorek początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na godz. 17.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama