Włochy chcą przyjąć 200 tysięcy migrantów

dodane 16.03.2017 18:10

PAP |

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch podało w czwartek, że przygotowuje plan przyjęcia łącznej liczby 200 tysięcy migrantów w ośrodkach w całym kraju. Resort podejmuje starania o to, by gościny udzieliło im jak najwięcej gmin.

Włochy chcą przyjąć 200 tysięcy migrantów   noborder network / CC 2.0 Imigranci w pobliżu wyspy Lampedusa

Szefowa departamentu do spraw migracji w MSW Gerarda Pantalone poinformowała w wystąpieniu przed parlamentarną komisją do spraw migrantów, że obecnie w tymczasowych i stałych centrach przebywa 173 tysiące osób.

Dodała, że gościny udzielono im w 2800 z około 8 tysięcy gmin. Celem resortu - oświadczyła - jest zwiększenie liczby gmin, które się na to zdecydują. Taką gotowość zadeklarowało już 200 nowych burmistrzów - powiedziała Pantalone.

Przedstawiając plan wyjaśniła, że jeśli chodzi o małe gminy liczące do 2 tysięcy mieszkańców, przewiduje się przyjęcie maksimum po 6 uchodźców. W przypadku 14 największych włoskich miast, tak zwanych metropolitalnych, wskaźnik ten wynosi 2 migrantów na każdy tysiąc mieszkańców.

MSW odnotowało ponadto pewne "przyspieszenie" w operacji relokacji migrantów przybyłych do Włoch. Według najnowszych danych do innych krajów UE wysłano 4436 osób, a kolejne 4 tysiące oczekują na wyjazd. Unijny plan przewiduje relokację 40 tysięcy osób z Włoch w ciągu dwóch lat.

Rok 2017 zapowiadany jest we Włoszech jako następny rekordowy pod względem rozmiarów fali migracyjnej. W zeszłym roku przybyło tu ponad 180 tysięcy uciekinierów z Afryki. Od początku tego roku przyjęto około 16 tysięcy ludzi, co oznacza wzrost o dwie trzecie w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LUDNOŚĆ, MIGRACJA, PAP, POLITYKA, UCHODŹCY, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 16.03.2017 23:07
Niezalogowany użytkownik Ludzie, przecież to inwazja. A Europa sie jej poddaje. To koniec Europy.
Plusów: 3 Gość 16.03.2017 21:19
Niezalogowany użytkownik głupota ludzka nie ma granic - tylko tak można powiedzieć - muzułmanie zajmują już 1/3 Europy - cosik mi się widzi ze ta świątynia opatrzności w Polsce przyda się papieżowi jak go muzułmany z Watykanu przepędza . pozdrawiam .

wszystkie komentarze >