107,6 FM

Kroszonki ze Śląska przejdź do galerii

Joachim Orłowski z Bytomia i Klaudia Swoboda ze Świbia pod Toszkiem wygrali konkurs "Górnośląskie kroszonki". Pan Joachim zwyciężył aż w trzech kategoriach.

Klaudia Swoboda zdobyła I miejsce w kategorii rytowniczej. Kroszonki J. Orłowskiego wygrały w kategoriach: „technika malowania woskiem”, „inne tradycyjne” i „nowatorskie”.

Rywalizowało 51 osób. Najmłodsza uczestniczka miała 20 lat, najstarsza - 84; co ciekawe, obie są debiutantkami. Tych, którzy w tym roku startowali po raz pierwszy, było aż 15.

Zainteresowanie tym konkursem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu wcale nie maleje, a nawet z roku na rok nieco się zwiększa. Prace przysyłają jednak przede wszystkim ludzie powyżej 35. roku życia.

Misternym ozdabianiem jajek trudniej dzisiaj zainteresować młodzież, choć też zdarza się, że swoje prace przysyłają np. studentki. - Bywa, że prace wykonują tandemy rodzinne, na przykład matka i córka - mówi Małgorzata Kłych, kurator pokonkursowej wystawy w Muzeum Górnośląskim.

Na tej wystawie można oglądać najciekawsze z nadesłanych na konkurs kroszonek.

Na następnej stronie - nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane