Rocznica 500 Plus

dodane 01.04.2017 12:11

PAP |

Podczas konferencji w Toruniu premier Beata Szydło powiedziała, że dzięki programowi ubóstwo wśród dzieci zmniejszyło się o 94 proc.

Rocznica 500 Plus   Agnieszka Otłowska /Foto Gość

"Rodzina 500+ to program rządu, który przechodzi już do historii. Dziś jest jego pierwsza rocznica, a ja ze spokojem mogę powiedzieć, że spełnia on swoje cele. Pierwszym było wsparcie finansowe dla rodzin. O 94 proc. zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. To robi wrażenie. Druga sprawa to fakt, że rodzi się w Polsce coraz więcej dzieci, a baby boom zaczyna być faktem. To był nasz drugi cel" - powiedziała premier Beata Szydło przed rozpoczęciem konferencji "Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Szefowa rządu podkreśliła, że "to jest również program, który wspiera polską gospodarkę, gdyż ponad 17 mld, które zostały w poprzednim roku skierowane do rodzin, później w różny sposób w postaci danin i różne ich zaangażowanie trafiły na rynek, a tym samym do polskiej gospodarki".

"To ogromne koło zamachowe. W tym roku jest to już ponad 20 mld zł. Firmy rodzinne to jest to, na co również chcemy stawiać, dlatego że nie jest to tylko biznes, tylko gospodarka, ale również wartości. Budowane na zasadach i wartościach stabilizują polską gospodarkę. Dzisiejsza konferencja, pokazanie, w jaki sposób można kreować rozwój gospodarczy, inwestować w rodzinę, poprzez działalność gospodarczą firm rodzinnych to kierunek, w którym chciałabym, żeby Polska podążała. Rozwój i rodzina łączą się nierozerwalnie. Inwestowanie w rodzinę i dzieci jest najlepszą inwestycją na przyszłość" - mówiła premier.

Inicjatorem konferencji w Toruniu są Instytut im. św. Jana Pawła II "Pamięć i Tożsamość" oraz WSKSiM.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| 500 PLUS, BEATA SZYDŁO, PAP, RODZINA, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 karl 02.04.2017 18:01
Niezalogowany użytkownik dotacje dla dzieci tez wzrosly o 100 procent ,z zera za tuska do 500zl teraz,wole to niz niby demokracje nie majac na chleb dla kiluletniego dziecka,demokracja go nie nakarmie i nie wytlumacze ze jest super ale nie mam za co kupic bulki

wszystkie komentarze >