„Wyzwolenie kontynentu” w TVP 1

dodane 02.04.2017 08:10

Edward Kabiesz

Jim Caviezel narratorem dokumentu o roli Jana Pawła II w upadku komunizmu.

„Wyzwolenie kontynentu” w TVP 1   TVP 1 Kadr z filmu "Wyzwolenie kontynentu"

Jednym z występujących w filmie ekspertów jest nasz redakcyjny kolega, Andrzej Grajewski, autor książki „Papież musiał zginąć”.

Film „Wyzwolenie Kontynentu: Jan Paweł II i Upadek Komunizmu” przedstawia przewodnią rolę Jana Pawła II w uwolnieniu Środkowej i Wschodniej Europy spod reżimu komunistycznego poprzez zainicjowanie „rewolucji sumienia", która była kluczowa dla upadku Żelaznej Kurtyny. Dokument, który zawiera rzadkie archiwalne materiały i wywiady,  był już pokazywany w telewizjach publicznych na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

To, okraszona narracją Jamesa Caviezela oraz oryginalną muzyką Joego Kraemera, historia człowieka niezachwianej wiary zrodzonej z głębokiego, osobistego cierpienia, niezłomnej obrony godności pośród tragedii nazistowskiej i sowieckiej okupach, jak również nieugiętej wiary w duchową jedność Europy. Film w dobitny sposób odkrywa, jak te przekonania doprowadziły do upadku imperium zła.

W filmie znalazły się również m.in. wywiady z biografem papieża, George'em Weigelem, z wieloletnim asystentem Jana Pawła II, kardynałem Stanisławem Dziwiszem, z Richardem Allenem, doradcą ds. narodowego bezpieczeństwa byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana.

Dzieło powstało dzięki Rycerzom Kolumba, największej katolickiej męskiej organizacji bratniej. W Polsce Rycerze obecni są od ponad 10 lat i zrzeszają ponad 4,7 tys. mężczyzn działających w 94 radach na terenie 27 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, którego proce beatyfikacyjny toczy się obecnie. 

„Wyzwolenie Kontynentu: Jan Paweł II i Upadek Komunizmu” zobaczymy w TVP 1 o godz, 13.05

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DOKUMENT, FILM, JIM CAVIEZEL, TVP 1, WYZWOLENIE KONTYNENTU

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 poprawka 02.04.2017 15:55
Niezalogowany użytkownik nie kręć. Najwyższym organem władzy w Chinach jest Komitet Centralny. Inne organy władzy wymienione w konstytucji partyjnej to:
Stały Komitet Biura Politycznego KC, składający się obecnie z 7 członków;
Biuro Polityczne KC, które składa się z 25 członków;
Sekretariat KC, czyli czołowe ciało administrujące KPCh rządzone przez Sekretarza Generalnego KPCh i siedmiu sekretarzy;
Plusów: 0 Errata 02.04.2017 12:55
Niezalogowany użytkownik W Chinach nie ma komunizmu tylko tzw. kapitalizm państwowy. W odróżnieniu od normalnego, tam kapitał gromadzi państwo zamiast obywateli. System równie utopijny co komunizm i tak samo niebawem skończy. Niestety w konwulsjach które i u nas wywołają wstrząsy. Komunizm faktycznie nie upadł, ale to dla tego że w praktyce nigdzie nie powstał, jeśli nie liczyć do dziś ponawianych prób w różnych częściach świata (np. izraelskie kibuce).
Plusów: 4 JAWA25 02.04.2017 12:53
"bolszewizm nie był ideologia lecz dyktatura" był jednym i drugim "Bolszewików już dawno w Rosji nie ma" poważnie? " wyemigrowała do swojego kraju" jakiego niby? (domyślam się odpowiedzi)
Plusów: 2 poprawka 02.04.2017 09:48
Niezalogowany użytkownik mam wątpliwości co do tytułu - "do upadku komunizmu". Komunizm wcale nie upadł. Zdołał się zreformować w Chinach co doprowadziło do odbudowy chińskiej potęgi gospodarczej. ZSRR rozleciał się na skutek upadku bolszewizmu a bolszewizm nie był ideologia lecz dyktatura. Bolszewików już dawno w Rosji nie ma, część wymarła a część wyemigrowała do swojego kraju.

wszystkie komentarze >