107,6 FM

Komunikat abp. Depo ws. Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa z Czatachowej

Metropolita częstochowski odnosi się do wątpliwości na temat statusu kościelnego wspólnoty i kontrowersji wokół o. Daniela Galusa.

Z dokumentu opublikowanego na stronie internetowej archidiecezji częstochowskiej wynika, że choć ks. Daniel Galus został wyświęcony na prezbitera jako członek Wspólnoty Pustelników pw. Ducha Świętego w Czatachowej (na terenie archidiecezji częstochowskiej), to jego opieka nad zbudowaną wokół pustelni Wspólnotą Miłość i Miłosierdzie Jezusa już nie wynika z polecenia jego biskupa, ale z własnej inicjatywy.

Sama wspólnota nie posiada kościelnego zatwierdzenia. Złożone przez wspólnotę w kurii projekty statutu są przedmiotem badań powołanej w tym celu komisji. W komunikacie czytamy również, że funkcjonująca przy wspólnocie Fundacja Anioł Miłosierdzia nie jest podmiotem kościelnym.

Abp Depo podkreśla, że mając na uwadze powyższe fakty "wydaje się być właściwe powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na spotkania modlitewne organizowane przez ks. Daniela Galusa oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa do czasu zakończenia prac komisji, wydania orzeczenia na temat jej działalności.

Komunikat abp. Depo ws. Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa z Czatachowej  

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama