Ubrania winne gwałtu?

dodane 18.04.2017 18:20

Wojciech Teister /aleteia.pl

To miała być najbardziej wyzywająca kolekcja mody. Goście pokazu byli w szoku... Co się stało?

Kolekcja "Guilty clothes" ("winne ubrania) była zapowiadana jako niezwykle wyzywająca i prowokująca. Podczas pokazu mody okazało się, że stroje, w które ubrane były modelki nie tylko nie miały w sobie nic z erotycznej zmysłowości, ale część z nich była zwyczajnie niemodna. Obecni na pokazie goście byli w szoku.

Okazało się, że pokaz był elementem kampanii społecznej dotyczącej przemocy seksualnej. Prezentowane stroje były to dokładnie takie same ubrania, jakie miały ubrane konkretne zgwałcone kobiety. W czasie pokazu ofiary przemocy opowiadały też swoje historie.

Akcja była odpowiedzią na pojawiający się często zarzut, że niektóre kobiety są współwinne gwałtu, gdyż ich ubiór był prowokujący. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na fakt, że winnym gwałtu zawsze jest gwałciciel - nie ofiara. Panujące wśród części społeczeństwa przekonanie, że kobieta jest współwinna sprawia, że część ofiar w obawie przed osądzaniem boi się skorzystać z profesjonalnej pomocy. W efekcie znacznie dłużej boryka się ze stresem pourazowym a czasem ma myśli samobójcze.

The Survivors Trust The most provocative fashion show ever

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 Gość 20.04.2017 18:34
Niezalogowany użytkownik Bardzo dobry film i bardzo dobry artykuł. Postawiłabym 5/5.
Plusów: 9 Gość 20.04.2017 18:29
Niezalogowany użytkownik Najwięcej gwałtów dokonywana jest w czasie wojen i strój nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.
Plusów: 1 Gość 20.04.2017 18:06
Niezalogowany użytkownik Najlepiej byłoby statystyki gwałtów skorelować z danymi od kiedy kobiety zaczęły nosić krótkie kiecki, głębokie dekolty itd. Wtedy będzie można NA PEWNO powiedzieć jaki strój ma wpływ na gwałt.
Plusów: 0 trzinaalli 20.04.2017 11:21
Niezalogowany użytkownik Właśnie tak. Wystarczy zapoznać się ze statystykami jakie samochody są kradzione. Nikt nie ukradnie starego zdezelowanego grata.

wszystkie komentarze >