107,6 FM

Biegowe kino akcji

Regularnie biega co czwarty Polak, a filmy zapowiadające imprezy biegowe nie ustępują w niczym trailerom filmów akcji. Zobacz nagrania!

Według badań przeprowadzonych w 2016 r. wspólnie przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych i Polski Związek Lekkiej Atletyki systematycznie biega już 22 proc. Polaków. To armia niemal 8,5 miliona ludzi, którzy najczęściej 2-3 razy w tygodniu zakładają buty i ruszają na trening, a często, w weekendy startują w zawodach. Zdecydowana większość z tej rzeszy (aż 76,9 proc.) stanowią ludzie młodzi - między 18 a 34 rokiem życia. Nic dziwnego, że cała otoczka wokół biegowych imprez skonstruowana jest tak, aby trafić do młodego odbiorcy.

Zjawiskiem, na które chciałbym przy tym temacie zwrócić uwagę są trailery zapowiadające poszczególne festiwale biegowe i pojedyncze biegi. To filmy wysokiej jakości, niejednokrotnie nie ustępujące jakością zwiastunom filmów akcji. Co można pokazać w kilkuminutowym filmie o bieganiu? Oto kilka przykładów:

Mocne brzmienia, dzikie zwierzęta i ostra walka - Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem

Impreza organizowana od lat przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Zakopanego trwa trzy dni, podczas których zawodnicy walczą na trzech, zróżnicowanych, tatrzańskich trasach, w tym kultowej trasie Biegu Marduły. Od lat patronem medialnym festiwalu jest "Gość Niedzielny". W filmowej zapowiedzi Weekendu 2017 oglądamy przeplatające się obrazki zmordowanych biegaczy i dzikiej, tatrzańskiej przyrody - lasów, gór i dostojnych zwierząt. W tle mocne, gitarowe brzmienia. Emocje gwarantowane:

Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem zapowiedź 2017
Lukas Gabriel

Jak trailer filmu wojennego - Virtuti Militari. Bieg Honoru

- Mamo, kiedy tata wróci? Już długo nie wraca - pyta w pierwszym kadrze mała dziewczynka. Kolejne sceny to skrócona historia życia polskiego partyzanta - 2 minuty nagrania lepszego niż niejeden trailer filmu wojennego. Tylko na koniec widz dowiaduje się, że producent nie zaprasza do kina, ale na imprezę biegową - bieg z przeszkodami ze scenariuszem opartym na historii polskich partyzantów z okresu II wojny światowej:

Virtuti Militari (trailer)
telewizjabeskid
32 sekundy tatrzańskiej mistyki - Bieg Ultra Granią Tatr

To krótka zapowiedź biegu sprzed 2 już lat, kiedy promocja biegów górskich nie stała jeszcze na tak wysokim poziomie jak dziś. Ale już wtedy można było poczuć wyjątkowy klimat zapowiadanej imprezy przeznaczonej dla najlepszy górskich biegaczy w Polsce. Choć trailer trwa zaledwie 32 sekundy i nie pada w nim ani jedno słowo, to odpowiednio dobrana muzyka i ujęcia najwyższych gór Polski, a także widok samotnego biegacza przemierzającego skąpaną w zieleni górską dolinę pozwalają doświadczyć skrawka mistyki Tatr:

Zapowiedź Biegu Granią Tatr 2015
Timelapse Factory

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama