107,6 FM

30.4.2017 Weź! I czytaj!... Biblię. A w Fatimie wielkie oczekiwanie

 

Franciszek i Hiacynta zostają świętymi nie po prostu dlatego, że objawiła im się Maryja – mówi Jacek Dziedzina z Fatimy, gdzie trwają przygotowania do 100. rocznicy objawień, kanonizacji pastuszków i pielgrzymki papieża Franciszka.

Z czytaniem Biblii jest jak z gotowaniem. Kiedy sami sobie gotujemy, to nawet jeśli nie będzie najlepiej smakować, docenimy wartość tego, co jemy – mówi ks. dr hab. Artur Malina, biblista z WTL UŚ.

Weź! I czytaj! Tak zrobił św. Augustyn i zaczął czytać Biblię w „przypadkowym” miejscu. Lektury Pisma Św. nie trzeba zaczynać od samego początku, od Księgi Rodzaju, bo można utknąć na długich opisach rodowodów w Księdze Wyjścia – podpowiada ks. Artur Malina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy