107,6 FM

Papież wyraził solidarność z Wenezuelą

Duchową i modlitewną solidarność z mieszkańcami Wenezueli - zabitymi, rannymi i uwięzionymi - w wyniku ostatnich zajść w tym kraju wyraził Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli 30 kwietnia w Watykanie. Wyraził też radość z powodu Niedzieli Biblijnej, która odbywa się dzisiaj w Polsce. Wspomniał ponadto o wczorajszej beatyfikacji włoskiej zakonnicy Leopoldyny Naudet i obchodzonym także dziś we Włoszech Dniu Uniwersytetu Katolickiego Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oddzielnie pozdrowił i podziękował członkom Akcji Katolickiej i ich rodzinom.

Nawiązując na początku do "dramatycznych doniesień" z Wenezueli papież zapewnił o swej bliskości "w bólu z rodzinami ofiar" i o swych modlitwach za zmarłych oraz wezwał usilnie rząd i społeczeństwo tgego latynoskiego kraju do "unikania wszelkich dalszych form przemocy, przestrzegania praw człowieka i poszukiwanie wynegocjowanych rozwiązań poważnego kryzysu humanitarnego, społecznego, politycznego i gospodarczego, który wyczerpuje mieszkańców'. Powierzył Najświętszej Maryi Pannie intencje pokoju, pojednania i demokracji "w tym umiłowanym kraju". Zaapelował też o modlitwy za wszystkie kraje przeżywające poważne trudności, wymieniając w tym kontekście Macedonię.

Ojciec Święty przypomniał także "z radością" o Niedzieli Biblijnej, dodając, że "w kościołach parafialnych, w szkołach i w środkach masowego przekazu publicznie czyta się fragmenty Pisma Świętego". "Życzę wszelkiego dobra tej inicjatywie" - dodał.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama