107,6 FM

14.5.2017 Orędzie Maryi w Fatimie jest wciąż aktualne

O orędziu Matki Bożej w Fatimie mówi w dniu 100. rocznicy pierwszych objawień fatimskich ks. Krzysztof Fulek (proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Leszczynach, znawca tematyki fatimskiej).

Sam różaniec nie wystarcza. Maryja w Fatimie mówi o kulcie Swojego Niepokalanego Serca, o pięciu pierwszych sobotach miesiąca, o wynagradzającej za grzechy świata spowiedzi i Komunii Św.

„W Fatimie bije serce Matki. Popatrzmy, ile na śląskiej ziemi i w Polsce jest sanktuariów maryjnych. Czy to nie jest jakiś znak dany nam z Nieba, że to Mama chce być blisko swoich dzieci?”

Tymczasem uczestnicy kolejowej pielgrzymki chorych przeżywają wzruszające chwile w Lourdes. Towarzyszy im Katarzyna Podsiadło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy