107,6 FM

21.5.2017 Co i do kogo mówili biskupi w Piekarach Śl.? Jak silna jest wiara w Europie Środk.-Wsch.?

„Niedziela Boża i nasza!” – te słowa były wypowiedziane w Piekarach Śląskich podczas męskiej pielgrzymki przed 40 laty, ale czyż nie są aktualne dziś?…
Co i do kogo mówili biskupi katowiccy na męskich pielgrzymkach w Piekarach Śl. przez ostatnich 50 lat? O tym rozmawiamy z ks. dr. hab. Arkadiuszem Wuwerem, współautorem właśnie wydawanej książki „Caritas et iustitia in re sociali. Przesłanie społecznie biskupów katowickich podczas stanowych pielgrzymek mężczyzn do Piekar Śląskich (1966–2016)”

cz. 1

Sylwester Strzałkowski

cz. 2

Sylwester Strzałkowski

Badania religijności w Europie Środkowo-Wschodniej zostały zaprezentowane na konferencji naukowej, która odbyła się kilka dni temu w Warszawie. Zorganizowały ją: Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Pew Research Center z USA - które jest autorem badań.
O tym rozmawiamy z ks. dr. Wojciechem Sadłoniem, dyrektorem ISKK.

Sylwester Strzałkowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów

Panteon Górnośląski. Śląsk oczami bohaterów  

Panteon Górnośląski w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach ma pokazywać śląskie dziedzictwo, tradycje, religijność i świat wartości. Wszystko w toku opowieści o ważnych postaciach z dziejów regionu i katowickiego Kościoła, który zbliża się do obchodów stulecia swojego istnienia. W audycji prezentujemy bohaterów śląskiej historii, którzy tworzyli kulturę, wpływali na tożsamość i duchowe dziedzictwo tej ziemi.
.

Programy