Pocztówka z Kenii

dodane 01.06.2017 10:56

k

Opolska studentka - wolontariuszka misyjna zachęca do udziału w akcji pomocy kenijskim dzieciom.

Pocztówka z Kenii   Archiwum prywatne Monika Jamer podczas ubiegłorocznego pobytu na misji kombonianów - Amakuriat w Kenii

Monika Jamer - studentka Politechniki Opolskiej i ubiegłoroczna laureatka „Żaru Serca” - razem z Martą Misiołek, koleżanką z ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów, przygotowują się do wyjazdu na misje do Kenii.

Monika była tam już w ubiegłym roku, na terenie misji Amakuriat, w której pracują misjonarze kombonianie. Poznała i zaprzyjaźniła się z wieloma mieszkańcami wiosek z tej misji. Przejęła się losem dzieci i młodzieży. Nie ustaje w wysiłkach organizowania pomocy dla nich.

Najnowsza inicjatywa to „Pocztówka z Kenii”. Wystarczy wpłacić ofiarę (min. 10 zł) na misje kombonianów w Kenii, a w zamian z Kenii przyjdzie pocztą pod adres ofiarodawcy ręcznie wykonana przez kenijskie dzieci pocztówka (dochód będzie przeznaczony na wsparcie dwóch miejsc, w których będą pracowały wolontariuszki).

- "Zamawiając" ręcznie wykonaną przez dzieci kartkę z Kenii, obejmuje się wsparciem miejsca, do których jedziemy - ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w Lokichar oraz misję Amakuriat. Niech ta cegiełka będzie gestem miłości bliźniego, a kartka stanie się podziękowaniem za to - tłumaczy Monika Jamer.

O szczegółach akcji można przeczytać TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KENIA, KOMBONIANIE, WOLONTARIAT MISYJNY, ŚWIECCY MISJONARZE KOMBONIANIE

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.