Turcja: Rząd skonfiskował ok. 50 kościołów, klasztorów, cmentarzy

dodane 01.07.2017 18:20

RADIO WATYKAŃSKIE |

Przynajmniej 50 kościołów, klasztorów i chrześcijańskich cmentarzy w południowo-wschodnim rejonie Turcji, w okolicach miasta Mardin, zostało skonfiskowanych w ostatnim czasie przez rząd. Obiekty te należą do Syryjskiego Kościoła Prawosławnego. Niektóre z nich to starożytne zabytki, jak monaster Mor Gabriel z IV w.

O losie zagrabionego majątku kościelnego zadecyduje Diyanet, organ zajmujący się kwestiami religijnymi, zwłaszcza nauczaniem islamu w tym kraju.

W ramach reformy administracyjnej i przekształcania pobliskich wiosek w dzielnice nowotworzonej aglomeracji miejskiej, dobra niebędące własnością prywatną przejmowane są przez państwo bądź przekazuje się je nowym właścicielom.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CMENTARZ, KLASZTORY, KONFISKATA, KOŚCIOŁY, RZĄD, TURCJA

Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 GOsc 13.03.2018 12:09
Niezalogowany użytkownik Czy kogoś tam był? Pod tym kościołem jest tysiące podziemnych tuneli . Zabezpieczony został teren na granicy z Syrią przed terrorystami. Po co te insynuacje?
Plusów: 4 Damian 89 02.07.2017 12:32
Niezalogowany użytkownik Jeśli to zrobili katolicy to złamali przykazania Boże i ich postępowanie było wbrew naukom moralności katolickiej. Przedewszystkim było wbrew temu czego nauczał Jezus Chrystus Syn Boga Żywego Mesjasz. Jednak islam może dopuszczać się zła, walcząc z wyznawcami innych religii , mordować i konfiskowsc w imię diabła Allaha bo na to zezwala Koran i ich prorok . Porównanie religii jaką jest islam do katolicyzmu jest wysoce niestosownie. Następnym razem proszę się zastanowić nad tym co się wypowiada.
Plusów: 1 Gość 02.07.2017 00:28
Niezalogowany użytkownik Katoliccy Ustasze w Chorwacji wymordowali 600000 Serbów prawosławnych 60000 Żydów i 40000 Romów. Do tej pory kościół w Chorwacji nie wysłał swojego przedstawiciela na uroczystości do największego obozu koncentracyjnego w tym kraju. Religia pokoju?! Nie ma takiej...
Plusów: 3 Gość 01.07.2017 21:33
Niezalogowany użytkownik ISLAM TO RELIGIA IDEOLOGIA ZŁA!!! Mahomet zły człowiek, to wiara-sekta ma w planach tylko wojny!!

wszystkie komentarze >