107,6 FM

Mamy pierwszy medal

Pierwszego dnia zmagań sportowych w The World Games Polska zdobyła pierwszy krążek. Drugie miejsce w pływaniu z przeszkodami w sportowym ratownictwie wodnym zajęła Alicja Tchórz.

Polka w wyścigu na dystansie 200 m. długo prowadziła i dała się wyprzedzić dopiero na ostatnim nawrocie.

- Na pierwszych 100 metrach czułam się doskonale. Niesiona falą dopingu myślałam, że można to nawet wygrać. Chciałam zniechęcić rywalki na tych pierwszy 100 m, bo wiedziałam, że dysponuję większą szybkością niż one. Włoszka zachowała dużo więcej sił na finish. Jest zdecydowanie bardziej doświadczoną pływaczką niż ja. Mam nadzieję, że na tych zawodach jeszcze się pokażę z dobrej strony. Obydwie popłynęliśmy poniżej rekordu Europy, także był to naprawdę bardzo dobry wynik i potwierdza się to, że basen na Wejherowskiej to szybka pływalnia - opowiadała tuż po ceremonii medalowej.

Pływaczce po wyścigu towarzyszyła wielka radość, której nie ukrywała, pozdrawiające chętnie polskich kibiców.

- Każdy medal jest dla mnie wielką motywacją do działania, a te medale na imprezach międzynarodowych dają "pozytywnego kopniaka". Mam nadzieję, że to mnie poniesie również na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, na które jadę już jutro - mówiła.

W poniedziałek Alicja Tchórz startuje na 100 m. stylem grzbietowym na Węgrzech. - Trzymajcie kciuki, abym się zregenerowała i wystartowała jak najlepiej - prosiła za pośrednictwem mediów.

W wyścigu finałowym wystartowała również drug Polka Dominika Kossakowska. Zajęła ósme miejsce. Zwyciężczynią została Włoszka Silvia Meschiari, brązowy medal wywalczył Francuzka Margaux Fabre.

Kilka chwil później drugie srebro dołożyli polscy pływacy, którzy w wyścigu drużynowym mężczyzn 4x50 m. z przeszkodami w ratownictwie wodnym o włos przegrali z Japończykami. Biało-czerwona drużyna wystąpiła w składzie: Kępa Cezary, Kotowski Wojciech, Makowski Bartosz, Dubiel Adam.

Wkrótce więcej zdjęć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama