107,6 FM

Kolarze Tour de Pologne już jutro na Śląsku

Przed nami 74. edycja kolarskiej imprezy. Najlepsi zawodnicy z całego świata w niedzielę (30.07.2017) wystartują w Tarnowskich Górach, a finiszować będą w Katowicach.

Kolarze Tour de Pologne już jutro na Śląsku   Tour de Pologne na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Poniatowskiego w Katowicach 2015 roku Przemysław Kucharczak /Foto Gość

Peleton przemknie między innymi przez Bytom. To miasto podobnie jak w ubiegłym roku, bierze również udział w konkursie na „Najpiękniejsze miasto 74. Tour de Pologne”. Zachęcamy mieszkańców do udziału w zabawie - mówi radiu eM Aleksandra Szatkowska-Mejer rzecznik UM w Bytomiu;


Warto dodać, ze w zeszłym roku Bytom - jako najpiękniejszy zwyciężył w kategorii miasto premii. Jutro (niedziela) meta premii specjalnej wyścigu będzie usytuowana na Placu Jana III Sobieskiego. Tam również miasto przygotuje imprezę dla mieszkańców. Strat sportowej zabawy o 10:00.

Włodarze miast, przez które przejadą kolarze zachęcają też do włączania się we wspólne kibicowanie. Co na to mieszkańcy?


Z mieszkańcami regonu rozmawiała Barbara Hobzda. Warto dodać, że właściwie każde z miast przygotowało strefę kibica, gdzie zaplanowano ciekawe wydarzenia sportowe w oczekiwaniu na kolarzy. 74. Tour de Pologne przejedzie jutro (30.07.2017) przez Tarnowskie góry, Piekary śląskie, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie i Katowice.

Kolarze Tour de Pologne już jutro na Śląsku   Trasa przejazdu peletonu w Katowicach UM Katowice

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama