Senator Graham: Prezydent USA jest gotowy prewencyjnie zaatakować Koreę Płn.

dodane 01.08.2017 17:40

PAP |

Wpływowy senator Republikanów Lindsey Graham, członek senackiej komisji sił zbrojnych, oświadczył we wtorek w wywiadzie dla sieci NBC News, że prezydent USA Donald Trump powiedział mu, iż jest gotowy zaatakować Koreę Północną, by zapobiec "uderzeniu w Amerykę".

Senator Graham: Prezydent USA jest gotowy prewencyjnie zaatakować Koreę Płn.   Jakub Szymczuk /Foto Gość Donald Trump

"On (Trump) mi to powiedział. I ja mu wierzę (...). Gdybym był Chinami, też bym mu uwierzył i zrobił coś w tej sprawie" - podkreślił Graham w porannym programie NBC "Today Show".

Dodał, że prezydent nie pozwoli, by przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un dysponował międzykontynentalnymi rakietami balistycznymi (ICBM) z potencjałem nuklearnym.

"Istnieje opcja militarna przewidująca zniszczenie programu (nuklearnego) oraz samej Korei Płn. (). Jeśli dojdzie do wojny, która będzie miała powstrzymać (Kima), to będzie się ona toczyła tam. Jeśli tysiące ludzi zginą, to zginą tam, a nie tutaj. I on (Trump) mi to osobiście powiedział" - oświadczył Graham.

Dodał, że jest to być może "prowokacyjne zachowanie, ale nie do końca", ponieważ najważniejszym obowiązkiem prezydenta USA wobec Amerykanów jest zagwarantowanie im bezpieczeństwa; zastrzegł jednak, że "Trump nie chce wojny".

Graham ocenił, że Korea Płn. zaprzestanie przeprowadzania nowych testów pocisków rakietowych tylko gdy poczuje "wiarygodne zagrożenie militarne".

W piątek Korea Płn. przeprowadziła kolejną próbę międzykontynentalnej ICBM; poprzednia miała miejsce 4 lipca. Oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA poinformowała, że próba ta zakończyła się sukcesem, eksperci w USA oceniają jednak, że się nie powiodła.

Następny test ICBM ma zostać przeprowadzony w nadchodzący weekend. Szacuje się, że w przyszłym roku Korea Płn. będzie miała rakiety, jakie są w stanie uderzyć w USA.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KONFLIKT, KOREA PŁN., PAP, PREZYDENT, USA, UZBROJENIE, WOJSKO

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 DJ_Mac 02.08.2017 22:10
Korea Północna sama się prosi o kłopoty. Produkowanie broni ofensywnej z hardym głoszeniem, że wymierzona jest w USA jest wystarczającym pretekstem dla wojny sprawiedliwej. I choć wojna niesie śmierć niewinnym, to nie wiemy, ile istnień ona może uratować. Pamiętajmy że reżim Korei głodzi, śledzi, katuje, szczuje, odczłowiecza i morduje swoich obywateli. Dzień po dniu i rok po roku. Brak wojny przeciwko Korei Północnej jest obciążnikiem dla sumienia wolnych narodów.
Plusów: 7 JAWA25 02.08.2017 17:35
na tej stronie zaczął obowiązywać angielski?
Plusów: 0 (wujek) Olek 01.08.2017 18:52
Niezalogowany użytkownik Trump został wybrany wbrew planom MIC, przemysłowo-militarnego kompleksu, przed którego zagrożeniem dla wolności i demokracji przestrzegał już prezydent Eisenhower. Od decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Citizens United v. FEC "demokracja" jest legalnie kupna. "Inwestorzy" fundują kampanie wyborcze kandydatów GOP i DNC, w "wolnych wyborach" wybrany musi sie odwdzięczyć. Trump obiecaj wysuszyć to bagno, ale teraz bagno pędzi go tam, gdzie dotychczas wszystkich, w bezustanne wojny dla kasy skrajnej mniejszości kosztem życia prostych ludzi dookoła świata, deplorable i expandable.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl