Trump: Tylko dzięki mediom społecznościowym mogę przekazać prawdę

dodane 01.08.2017 18:40

PAP |

Prezydent USA Donald Trump napisał we wtorek na Twitterze, że nie zamierza przestać używać mediów społecznościowych, o co apelują jego oponenci polityczni oraz media posługujące się "fake news", gdyż jest to jedyna możliwość przekazania społeczeństwu prawdy.

Trump: Tylko dzięki mediom społecznościowym mogę przekazać prawdę   Jakub Szymczuk /Foto Gość Donald Trump

"Tylko +fake news+ media i wrogowie Trumpa chcą, bym przestał używać mediów społecznościowych (110 mln ludzi). To jedyna możliwość przekazania przeze mnie prawdy!" napisał prezydent.

Trump jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze, gdzie komentuje bieżące wydarzenia, postępy w śledztwie ws. ingerencji Rosji w zeszłoroczne wybory prezydenckie, krytykuje działania Partii Republikańskiej oraz nawet ogłasza nominacje w swojej administracji bądź podjęte decyzje.

Jego przeciwnicy polityczni apelują, by prezydent korzystał z bardziej konwencjonalnych środków przekazu. Dodatkowo niektórzy Republikanie są zdania, że aktywność prezydenta na Twitterze może przynosić szkody wizerunkowe całej administracji. Jednakże Trump wydaje się nie brać tego pod uwagę.

Prezydent uważa, że najlepiej jest przekazywać informacje społeczeństwu bez pośrednictwa mediów, gdyż często mogą one zaburzyć przekaz. W zeszłym miesiącu napisał, że używanie przez niego Twittera jest "nowoczesną prezydenturą".

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PREZYDENT, TRUMP, USA

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Krzysiek 02.08.2017 09:16
Niezalogowany użytkownik >>pośrednictwa mediów, gdyż często mogą one zaburzyć przekaz<<
Podzielam zdanie, że nie mam zaufania do informacji podawanych przez dziennikarzy.
Polska, gdzie Niemcy mają ??%, własności prasy - jest znamiennym przykładem manipulacji.
Z drugiem strony, Niemcy w Polsce prawie, że nie inwestują w przemysł - bo ..., to nie partner lecz przeszkoda w interesach z Rosją.

wszystkie komentarze >