Czy Trybunał Konstytucyjny się leni?

dodane 02.08.2017 12:30

PAP |

W pierwszym półroczu 2017 r. Trybunał Konstytucyjny wydał 49 orzeczeń kończących postępowanie merytoryczne oraz 196 postanowień w postępowaniu wstępnym - poinformował w przesłanym PAP oświadczeniu rzecznik Trybunału Konstytucyjnego Marcin Koman.

Czy Trybunał Konstytucyjny się leni?   Fakty RMF FM / CC 3.0 Prezes TK Julia Przyłębska

"W pierwszym półroczu 2017 r. Trybunał wydał łącznie 49 orzeczeń (17 wyroków i 32 postanowienia o umorzeniu) kończących postępowanie merytoryczne. Ponadto wydano 196 postanowień w postępowaniu wstępnym. W sprawach tych odbyły się rozprawy lub posiedzenia niejawne. We wskazanym okresie odbyło się 60 narad: 3 w pełnym składzie, 51 w 5-osobowym składzie i 6 w 3-osobowym składzie" - podkreślił rzecznik w oświadczeniu.

W piątek dziennik "Fakt" opublikował artykuł "W tym roku pracowali tylko 13 dni!", w którym napisano m.in., że prezes Trybunału Julia Przyłębska, "ma 41 dni niewykorzystanego urlopu". "Jak wynika z wokandy, TK ciągle jeszcze rozpatruje sprawy z 2015 roku. Cóż się dziwić, że Polacy tak długo czekają na sprawiedliwość, skoro teraz Trybunał ma niemal trzymiesięczną przerwę w orzekaniu. Ostatni raz zebrał się 28 czerwca, a najbliższa rozprawa zaplanowana jest na 11 września. Jak więc widać, sędziowie pod kierownictwem Julii Przyłębskiej na pewno się nie przepracowują. W związku z tym nie muszą nawet chodzić na urlopy" - napisano m.in. w artykule.

"Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska i pozostali sędziowie TK nie mają zaległego urlopu. Każdy ma przysługujący mu urlop bieżący. Ewentualne dni urlopu za 2016 r. mogą zgodnie z prawem wykorzystać do końca września br." - napisał w oświadczeniu rzecznik Trybunału.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PRAWO, SĄDOWNICTWO, TK

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 8 Gość 02.08.2017 17:48
Niezalogowany użytkownik dosc juz balaganu narobili a prezydent Duda kwalifikacje Przylebskiej wysmial wrzucajac wg. niej konstytucjne ustawy do kosza...a prokutura Ziobry alsnie umorzyla sledztwo w stadninie z Janowa Podlaskiego.Ciekawe czy Jurgiel zabiera sie juz do przeprosin za nazwanie niewinnego prezesa stadniny ...zlodziejem? A kiedy sledztwo do SKOKow? Amber Gold jakos ucichlo gdy okazalo sie,ze zamiast Tuska pojawiaja sie nazwiska ludzi Pisu...A Szyszko wycina nadal Puszcze pomimo nakazu wstrzymania....no bo wicie?To drzewo to ogromna kasa i szkoda by bylo ja utracic...Polska juz nie chyli sie ku upadkowi a wstala z kolan i ...padla na twarz...tylko klamstwa i pomowienia ....
Plusów: 15 MarianNowak 02.08.2017 13:31
Jak na razie kierownictwo Trybunału Konstytucyjnego nie chwali się innymi "sukcesami", a mianowicie - nowo uchwalonymi dokumentami takimi jak : statut, regulamin i kodeks etyczny sędziów. Wszystko jest tajne. Nie umieściło ich na swojej stronie internetowej, gdzie nadal jest tam zamieszczony stary statut i regulamin. Biuro Prasowe Trybunału nie reaguje na wnioseki dziennikarzy o udostępnienie nowych dokumentów.
Plusów: 11 Gość 02.08.2017 13:14
Niezalogowany użytkownik A przecież politycy PIS cała batalie o TK ilostrowali jak wolno pracuje Trybunał, jak mało wydaje postanowień itp. (porównywali pamiętam np. do TK w Niemczech). A teraz co?

wszystkie komentarze >