107,6 FM

Zawierzenie Jezusowi jest trudne, ale skuteczne

I nic niemożliwego nie będzie dla was. Mt 17,20

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: «Panie, zlituj się nad moim synem! Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do Twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić».

Na to Jezus odrzekł: «O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was znosić? Przyprowadźcie Mi go tutaj!» Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie.

Wtedy uczniowie podeszli do Jezusa na osobności i zapytali: «Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?» On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: „Przesuń się stąd tam!”, a przesunie się. I nic nie będzie dla was niemożliwego».


Choroba dziecka daje rodzicom siły przekraczające granice niemożności. Ojciec chorego na epilepsję chłopca walczył do końca, nie tracąc siły i nadziei wynikających z miłości. Jeśli członek rodziny cierpi, to cierpią z nim najbliżsi, ci, którzy go kochają. Ich dotyka to nieszczęście równie mocno i nie ma znaczenia, czy jest to choroba ciała, czy duszy. Zły duch ma przeróżne sposoby, by wedrzeć się w nasze życie: choroby, nałogi, zdrady. Drążą wnętrza i pustoszą je, a równolegle wyniszczają tych, którym na nas zależy. Jedynym antidotum jest zawierzenie Jezusowi, że dokona cudu uzdrowienia. Ojciec chłopca pragnął, by Jezus uleczył jego dziecko z epilepsji, a On uwolnił jego duszę. Przylgnięcie do Jezusa i zaufanie Mu w momentach dla nas niezrozumiałych, trudnych i bolesnych pozwala przywrócić wewnętrzny spokój, na pewno dodaje siły i pozwala przeżyć kolejne dni. To jest trudne zawierzenie, ale skuteczne. Panie, daj nam siły w chwilach, których nie rozumiemy, na które się nie zgadzamy, które potwornie bolą, daj nam wiarę choćby połowy ziarenka gorczycy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gość
    13.08.2017 19:43
    zawierzenie Jezusowi to takze zerwanie z balwochwalstwem,z poganskimi praktykami Kosciola rzymskiego takimi jak kult obrazow,ampulek,relikwii i zwrocenie sie w kierunku adoracji Stworcy nieba i ziemi,BOGA,ktorego Imie jest tak swiete,ze Go nawet nie wypowiadamy.
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter