107,6 FM

Szczątki ośmiu osób w trumnie admirała Karwety

Wdowa po dowódcy Marynarki Wojennej komentuje wyniki ekshumacji.

Admirał Andrzej Karweta - dowódca polskiej Marynarki Wojennej - zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.  W czasie ekshumacji przeprowadzanych na wniosek prokuratury w ramach śledztwa smoleńskiego w jego trumnie znaleziono szczątki aż ośmiu osób, ponadto były tam dwa szczątki niezidentyfikowane.

O tym, w jaki sposób potraktowano szczątki admirała powiedziała w czasie konferencji prasowej jego żona.

- Zobaczyłam mundur mojego męża, mundur admiralski, pod mundurem bielizna, nie jego, mała, w znacznie mniejszym rozmiarze, zielona (…), sądzę, że należała do jakiegoś przedstawiciela wojsk lądowych - powiedziała Mariola Karweta, która była obecna przy otwarciu trumny.

Pod mundurem i bielizną znajdowały się różnego rodzaju worki wypełnione szczątkami - od takich, jakie służą do transportu zwłok, przez worki na śmieci po żółtą reklamówkę. W trumnie znajdowała się m.in. dodatkowa ręka oraz żuchwa. Siedem szczątków ciała admirała jak dotąd znaleziono w czterech innych trumnach.

– Boję się podjąć decyzję o kolejnym pogrzebie. Boję się, bo sekcje się nie zakończyły, a dla mnie każdy pogrzeb, każdy jego pogrzeb jest ogromnym dramatem. (...) Mam nadzieję, iż po tym wszystkim w końcu z godnością pochowam swojego męża - mówiła dziś wdowa po dowódcy polskiej Marynarki Wojennej.

« 1 »
 • Gość
  08.08.2017 17:19
  Po katastrofie, czytałam, że prezydentową zidentyfikowano po pierścionku (obrączce), to chyba o czymś świadczy. Dzisiaj podano informację, że zidentyfikowano po 16 latach kolejną osobę po zamachu WTC, amerykanie potrzebowali 16 lat.
  doceń 2
 • Gość
  08.08.2017 22:16
  Szkoda cokolwiek gadac. Trzeba dobrze glosowac!
  doceń 0
 • Gość
  08.08.2017 22:58
  Pan Admirał Karweta nie zmarł we własnym łóżku. Poniósł śmierć w strasznej katastrofie lotniczej, gdzie ciała sprasowane siłą uderzenia o ziemię, połączyły wszystkich uczestników lotu na wieki. Czy krew ofiar była rozdzielana?
  W tej mogile spoczywa On i 95 pozostałych! I w kolejnych grobach tak samo.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama