107,6 FM

Chrzest na pielgrzymce

Grupa granatowa z Drzewicy, która na Jasną Górę pielgrzymuje w kolumnie opoczyńskiej, w swoich szeregach powitała nowego pielgrzyma.

W trakcie porannej Mszy św. 8-miesięczny Stefan przyjął sakrament chrztu i został włączony do wspólnoty wierzących.

- Rodzice Stefana w zeszłym roku po raz pierwszy wyruszyli na pielgrzymi szlak z drzewicką grupą. Urzeczeni panującą tam atmosferą, zapragnęli, by ich najmłodszy syn dołączył do grona wierzących na pątniczej trasie. Tata naszego najmniejszego pątnika już drugi raz służy braciom i siostrom jako kierowca samochodu bagażowego. Była to wyjątkowa uroczystość. Oprawę muzyczną zapewniła schola, a 380 pątników obiecało wziąć w swoją opiekę nowo ochrzczone dziecko. Na zakończenie ks. Robert Faliński, przewodnik grupy, w imieniu wszystkich pielgrzymów wręczył szczęśliwym rodzicom prezent - wizerunek Świętej Rodziny. Wyraził także nadzieję, że to nieostatnie tak radosne wydarzenie na trasie pielgrzymki, być może w kolejnych latach pielgrzymi będą mogli weselić się na zaślubinach - mówi Dominik Niemirski, uczestnik pielgrzymki na Jasną Górę.

Stefan z rodzicami i chrzestnymi   Stefan z rodzicami i chrzestnymi
Dominik Niemirski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane