Trump potępił rasizm i białych supremacjonistów

dodane 14.08.2017 19:13

PAP |

Prezydent Donald Trump oświadczył w poniedziałek, nawiązując do sobotnich zajść w Charlottesville (Wirginia), że "dla nienawiści i bigoterii nie ma miejsca w Ameryce", i potępił rasizm oraz zwolenników supremacji białych.

Trump potępił rasizm i białych supremacjonistów   PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS Donald Trump

"Rasizm jest złem i ci, którzy dopuszczają się przemocy w jego imieniu, są przestępcami i zbirami, łącznie z KKK (Ku-Klux-Klanem), neonazistami, zwolennikami białej rasy i innymi grupami nienawiści, które są odrażające dla wszystkiego, co jest nam drogie jako Amerykanom" - powiedział Trump w Białym Domu.

W Charlottesville samochód wjechał w grupę demonstrantów protestujących przeciwko wiecowi skrajnej prawicy, przeciwnej planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej (1861-1865). Wiec odbywał się pod hasłem: "Zjednoczyć prawicę".

Dwie godziny przed incydentem z samochodem doszło do gwałtownych starć między uczestnikami wiecu i kontrdemonstrantami, głównie lewicowymi aktywistami. Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy.

Trump potępił w sobotę zamieszki w Charlottesville, mówiąc: "Śledzimy przerażające wydarzenia w tym mieście. Zdecydowanie potępiamy te przejawy nienawiści, bigoterii i przemocy z wielu stron". Wielu przedstawicieli Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej oraz mediów uznało, że wypowiedź ta była zdecydowanie zbyt ogólnikowa i że prezydent powinien wprost potępić "białych nacjonalistów", uważanych także za przedstawicieli skrajnej prawicy, którzy zorganizowali wiec.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DEMONSTRACJA, PAP, PREZYDENT, RASIZM, USA

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 14 Gość 19.08.2017 10:40
Niezalogowany użytkownik Skandynawia nie jest częścią USA a islam nie jet rasą, zatem zmieniasz temat Gościu z 11:51
Plusów: 14 Gość 18.08.2017 22:19
Niezalogowany użytkownik piszę co gwarantuje 15 Poprawka, nie mam co tłumaczyć bo tam nie rządzę
Plusów: 1 Gość 15.08.2017 11:51
Niezalogowany użytkownik w takim razie wytłumacz mi szeroko zakrojoną akcję BLACK LIFE MATTERS, w wyniku której ma miejsce wiele napaści, pobić, kradzieży etc własnie na tle rasistowskim wymierzonym przeciw białym. w sieci coraz więcej takich doniesień, a odpowiednie władze nic z tym nie robią. to samo zjawisko staje się coraz powszechniejsze na zachodzie Europy i w Skandynawii w wyniku niekontrolowanego napływu imigrantów z krajów islamskic.
Plusów: 15 Gość 14.08.2017 21:55
Niezalogowany użytkownik 15 Poprawka do Konstytucji USA zabrania każdej dyskryminacji rasowej, zatem wobec białych też

wszystkie komentarze >