"Pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku"

dodane 18.08.2017 11:20

PAP |

Nagle słychać było potworny huk; pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku, który prowadziła matka - tak czwartkowy zamach w Barcelonie relacjonował w rozmowie z polskimi mediami senator PiS Stanisław Kogut, świadek ataku.

"Pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku"   PAP/EPA/QUIQUE GARCIA Znicze w miejscu zamachu w Barcelonie

"Szedłem tym pasażem z małżonką i wnukiem (...), nagle słychać było potworny huk i było widać, że pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku, którym jechała matka (który prowadziła matka - PAP)" - tak Kogut opisywał zamach w Hiszpanii na antenie TV Republika.

"Wpadliśmy do sklepu +FC Barcelona+, gdzie faktycznie słyszeliśmy tylko strzały i syreny karetek, i także policji, wszystkie futryny zostały zabarykadowane" - opowiadał senator.

Kogut tłumaczył, że ok. 17 w czwartek planował podejść pod pomnik Krzysztofa Kolumba, jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta zlokalizowany blisko pasażu La Rambla. "Odległość była naprawdę bardzo, bardzo bliska" - mówił.

Senator podkreślił, że polski konsul "bardzo zainteresował się wszystkimi Polakami", co powtórzył również w rozmowie z TVN24. "Cudownie zachował się konsul polski w Barcelonie, także właściciele tego sklepiku +FC Barcelona+, którzy podawali wodę" - opowiadał.

"To jest ogromny szok" - podkreślił senator w TVN24.

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie - podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). W osobnym ataku w miejscowości Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, w piątek nad ranem samochód wjechał w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu napastników.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HISZPANIA, PAP, PARTIE, PIS, TERRORYZM

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Anna Panna 19.08.2017 00:31
Niezalogowany użytkownik Serce się kraje!
Plusów: 0 Gość 18.08.2017 18:13
Niezalogowany użytkownik Szczera prawda - nic dodac i nic nie ujac.
Plusów: 4 Krzysiek 18.08.2017 16:25
Niezalogowany użytkownik >>Pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku<<
Dziecko - Osoba w społeczeństwie, za którą odpowiedzialny jest każdy dorosły.
Z jednej strony cywilizacja śmierci przepisowej (aborcja, eutanazja) z drugiej strony cywilizacja ideologii religii muzułmańskiej - obie nie tolerują CZŁOWIEKA. Jedni z pobudek, że człowiek jest Dzieckiem Bożym, drudzy z nauczania swej religii, że tylko SWÓJ jest człowiekiem i jest godny żyć wolny.
A Chrześcijanie - jak między młotem a kowadłem - są urabiani - i uczą się co to znaczy praktycznie miłować nieprzyjaciół swoich.

wszystkie komentarze >